REKLAMA
REKLAMA

Auta z „przekutymi” numerami zatrzymane na granicy państwa

Strażnicy graniczni zatrzymali dwa pojazdy pochodzące z przestępstwa. Nissan oraz volkswagen miały przerobione numer identyfikacyjne. Ich łączna wartość to ok. 100 tys. złotych.

W niedzielę (1 sierpnia) do kontroli na wyjazd z Polskich zgłosił się 46-letni obywatel Ukrainy, kierowca nissana (Qashqai) na polskich numerach rejestracyjnych. Funkcjonariusze ujawnili, że auto ma przerobione pole numerowe VIN (nadany przez producenta indywidualny, niepowtarzalny dla każdego pojazdu numer identyfikacyjny). Wartość auta wyprodukowanego w 2018 roku oszacowano na 85 tys. złotych.

Drugi z pojazdów zatrzymano wczoraj (2 sierpnia). Busem marki Volkswagen Crafter podróżował 29-letni Ukrainiec. Również w tym przypadku mundurowi stwierdzi przerobienie znaków identyfikacyjnych. Szacunkowa wartość auta to ok. 25 tys. złotych.

W obu przypadkach pojazdy zostaną poddane szczegółowym ekspertyzom kryminalistycznym. Przeprowadzą je eksperci z Bieszczadzkiego Oddziału SG.

Od początku 2021 roku strażnicy graniczni z Podkarpacia zatrzymali już ponad 30 skradzionych pojazdów o szacunkowej wartości ponad 2,3 mln złotych.

binary comment

BiOSG

03-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)