REKLAMA
REKLAMA

Badania nad amantadyna będą odbywać się w sanockim szpitalu!

SANOK / PODKARPACIE. Już w przyszłym tygodniu dyrekcja Szpitala Specjalistycznego w Sanoku podpisze umowę z Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach Ochojcu, które na zlecenie Agencji Badań Medycznych przystępuje do badań skuteczności amantadyny w leczeniu COVID-19.

W programie bierze udział kilka szpitali, które będą badać skuteczność tego preparatu w grupie 500 pacjentów. Badania będą prowadzone zgodnie z wymogami badań klinicznych. W sanockim szpitalu przewidziane jest przeprowadzenie części badań. Zostanie nimi objętych około 30 pacjentów.

Oficjalne podpisanie umowy zaplanowane jest na przyszły tydzień. Oprócz dyrekcji, umowa zostanie podpisana z pilotującym badania lekarzem pulmonologiem, gdyż są one prowadzone w oparciu o oddziały pulmonologiczne. Badania potrwają około miesiąca. Agencja Badań Medycznych pokrywa wszystkie koszty.

Jak podkreśla Grzegorz Panek, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Sanoku, lecznica nie tyle zyska na wykonywaniu badań finansowo, gdyż umowa nie opiewa na dużą kwotę, ale przede wszystkim na możliwości leczenia chorych kolejnym lekiem, oprócz już stosowanych.

drm

ZOBACZ TAKŻE:

09-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)