REKLAMA
REKLAMA

Nowy terenowy radiowóz dla policjantów z Baligrodu (FOTO)

BIESZCZADY. Do policjantów z Posterunku Policji w Baligrodzie trafił nowy oznakowany radiowóz. Zakup Toyoty Land Cruiser został sfinansowany ze środków budżetowych Komendy Głównej Policji. Nowy radiowóz z pewnością poprawi warunki służby funkcjonariuszy, co przełoży się na wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców bieszczadzkich gmin Baligród oraz Cisna.

Otrzymany radiowóz to pojazd osobowo-terenowy, marki Toyota Land Cruiser z napędem 4×4, wyposażony w silnik diesel 2,8 D-4D o mocy 204 km. Koszt zakupu jednego takiego samochodu to ponad 212 tys. złotych, został on sfinansowany ze środków budżetowych Komendy Głównej Policji.

Komendant Powiatowy Policji w Lesku zdecydował, że pojazd, ze względu na swoje możliwości, trafi do Posterunku Policji w Baligrodzie. Tamtejsi funkcjonariusze pełnią służbę na terenie dwóch bieszczadzkich gmin: Baligród i Cisna. Pojazd będzie służył zarówno dzielnicowym w dotarciu do mieszkańców odległych miejscowości, jak i patrolowcom w trudnym, górskim terenie. W bieszczadzkich warunkach napęd 4×4 zapewni policjantom możliwość szybkiego dotarcia do potrzebujących osób.

źródło: KPP Lesko

09-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)