REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: Niski pułap chmur i zamglenia. Widoczność ograniczona

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Wszystkie szlaki turystyczne na terenie Bieszczadzkiego Parku są dostępne dla turystów i drożne, miejscami śliskie. Przebieg niektórych, mniej uczęszczanych odcinków może być słabo widoczny.

Występuje zmienna, nierównomierna pokrywa śnieżna, której grubość waha się w przedziale od 10 do 70 cm, w miejscach nawianych do 100 cm. Ostatnie krótkotrwałe ocieplenie spowodowało, że śnieg jest twardy i zmrożony, pokryty cienką wartwą świeżego opadu. W najbliższych dniach prognozowane są opady śniegu i silny wiatr. Niski pułap chmur i zamglenia powodują, że widoczność jest ograniczona. Pamiętajcie, by wyruszać na szlak z potrzebnym wyposażeniem (odzież, obuwie, sprzęt zimowy, prowiant itd.) i odpowiednio wcześnie.

Na terenie Parku poruszamy się tylko po oznakowanych trasach. Prosimy o nie zjeżdżanie na tzw. „jabłuszkach” po szlakach turystycznych. Powoduje to oblodzenie szlaku i naraża turystów pieszych na poślizgnięcie i upadek.

Przypominamy o czasowej zmianie przebiegu początkowego odcinka szlaku żółtego Muczne-Bukowe Berdo.

Wybierających się na szlaki prosimy o rozwagę, dostosowanie trasy do swoich możliwości oraz zapoznanie się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym. Przed wyruszeniem w góry należy sprawdzić aktualną prognozę pogody i stopień zagrożenia lawinowego.

Zdjęcie poglądowe / pixabay.com

źródło: BdPN

06-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)