REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: Obozy harcerskie. Czy twoje dziecko jest bezpieczne?

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Od początku wakacji, policjanci w powiecie bieszczadzkim przeprowadzają, we współpracy z innymi służbami, kontrole miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży, w tym obozów harcerskich. W tym roku – Państwowa Inspekcja Sanitarna, Państwowa Straż Pożarna i Policja – podjęły wspólne działania, w zakresie nadzoru nad bezpieczeństwem uczestników wypoczynku.

Już od początku lipca funkcjonują obozy harcerskie i kolonie. Nad ich bezpieczeństwem czuwają różne służby, także Policja. Działania policjantów nie ograniczają się jedynie do kontroli takich miejsc. Funkcjonariusze, poprzez liczne spotkania, chcą uczulić młodych ludzi na różnego rodzaju zagrożenia. W tym celu organizują zajęcia profilaktyczne, pogadanki, które zachęcają do bezpiecznych zachowań.

W ostatnim czasie służby przeprowadziły kolejne już wspólne kontrole, w których uczestniczyli: policjanci, strażacy i pracownicy sanepidu. W trakcie wizyt, prowadzone są rozmowy z osobami odpowiedzialnymi za organizację wypoczynku. Omawiane są zasady bieżącego monitorowania prognozy pogody, jako jednego z obowiązków organizatora obozu. Policjanci oraz strażacy uwrażliwiają uczestników na wystąpienia możliwych niebezpieczeństw. Sanepid sprawdza stan sanitarny miejsc wypoczynkowych. Policjanci w ramach działań prewencyjnych „Bezpieczne wakacje” i „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” omawiają najważniejsze zagadnienia związane z bezpiecznym wypoczynkiem.

Przedstawiciele wszystkich kontrolujących służb mają jeden wspólny cel – przeciwdziałać różnym zagrożeniom, z którymi mogą spotkać się młodzi ludzie.

KPP Ustrzyki Dolne

19-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)