REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY. Odsłonięto pomnik poświęcony ludziom Solidarności (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY. Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Dariusz Matusiak oraz komendanci powiatowi Policji w Ustrzykach Dolnych i Lesku wzięli udział w odsłonięciu pomnika poświęconego Ludziom Wolności i Solidarności z Bieszczad – Walczącym o Wolność, Godność i Suwerenną Polskę. Uroczystość odbyła się w sobotę, w Wołosatem.

25 września w Wołosatem odbyło się uroczyste odsłonięcie pomnika poświęconego Ludziom Wolności i Solidarności z Bieszczad – Walczącym o Wolność, Godność i Suwerenną Polskę.

Pomnik przedstawia uskrzydlone wrota, stanowiące bramę do wolności, przez które widać Tarnicę. Idea tego pomnika ma wielowymiarową symbolikę. Jest to wymiar historyczny i egzystencjalny. Poświęcony jest ludziom walczącym o wolność w czasach PRL i stanowi symbol Bieszczadów jako krainy wolności.

W trakcie uroczystości zasadzono dwa drzewa – Wolność i Solidarność.

Podkarpacką Policję, podczas uroczystości reprezentowali Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Dariusz Matusiak, Komendant Powiatowy Policji w Ustrzykach Dolnych mł. insp. Aleksander Szymaszek oraz Komendant Powiatowy Policji w Lesku podinsp. Grzegorz Koczera.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

27-09-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)