REKLAMA
REKLAMA

Ciekawy konkurs i fantastyczne zaangażowanie uczniów! (VIDEO, FOTO)

Ciekawy konkurs i fantastyczne zaangażowanie uczniów! (VIDEO, FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. W ramach Programu Erasmus+ „Poznaję Świat – Poznaję Siebie”, w klasie 2b w Szkole Podstawowej nr 6 w Sanoku, odbył się Klasowy Konkurs Plastyczny „Żywe obrazy”. 

– Głównym celem było uwrażliwienie dzieci na sztukę, na zwrócenie uwagi na szczegóły obrazów, zatrzymanie się w codziennym pędzie, zwolnienie. Ponadto celem było również wejście do świata wielkich malarzy, poznania Ich arcydzieł, wyrażenie opinii uczniów na temat danego obrazu, ale również była to świetna okazja na super zabawę z całą rodziną – wyjaśnia pani Sabina Kurasik, wychowawczyni klasy.

Tradycja żywych obrazów sięga początków XVIII w., a ich największa popularność przypada na przełom XIX i XX w., kiedy to fotografie żywych obrazów upozowanych przez amatorów, bądź zawodowych aktorów, sprzedawane były w formie pocztówek.

„Podczas edukacji plastycznej omawialiśmy wybrane obrazy, oddane przez dzieci emocje podczas odtwarzania dzieł, odczucia uczniów, a także dzieliliśmy się ciekawostkami. Dlaczego naukowiec Einstein wystawia język do obiektywu? Co oznacza tajemnicze spojrzenie Mona Lisy? Kim jest dziewczyna w perłowych kolczykach? Dlaczego Stańczyk jest smutny? I wiele, wiele innych ciekawostek…”- czytamy na stronie internetowej SP 6 w Sanoku.

Początkiem marca nastąpiło ogłoszenie wyników. Pani dyrektor Barbara Zdybek pochwaliła dzieci za ich zaangażowanie i piękne prace, wynagrodziła każde dziecko, które wzięło udział w konkursie. Nagrody sponsorowane były z Programu Erasmus+ „Poznaję Świat – Poznaję Siebie”.

„Nie byliśmy w stanie wybrać zwycięzców, ponieważ w tym konkursie każdy jest wygranym. Uczestnicy otrzymali piękne książki o malarstwie, napisane przystępnym językiem dla dzieci, dyplomy oraz pamiątkowe zdjęcie oryginału i kopii obrazu zrobionej przez ucznia. Pani dyrektor wynagrodziła również wychowawczynię klasy, która odtworzyła obraz słynnej malarki Fridy Kahlo „Autoportret z cierniowym naszyjnikiem i kolibrem”, piękną księgą o malarstwie i dyplomem. Wywołane zdjęcia wszystkich obrazów będą zdobić korytarz szkoły w ogromnych antyramach” – czytamy na stronie.

video: youtube.com / SP6 Sanok
foto: screeny z filmu

15-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)