REKLAMA
REKLAMA

Coraz więcej chorych na COVID-19 w sanockim szpitalu. Na 217 łóżek blisko 200 zajętych

SANOK / PODKARPACIE. Znacząco wzrosła liczna chorych na COVID-19 hospitalizowanych w Szpitalu Specjalistycznym w Sanoku. Obecnie wynosi ona 189 pacjentów na 217 łóżek, którymi dysponuje sanocka lecznica.

A na SOR wciąż przybywają kolejni chorzy. Prawdopodobnie w najbliższych godzinach szpital może dobić do blisko 200 pacjentów. W listopadzie ur., gdy mieliśmy do czynienia z drugą falą zachorowań maksymalna liczba hospitalizowanych w Sanoku sięgnęła 164 osób.

Od jutra sanocki szpital będzie znowu funkcjonował wyłącznie jako placówka jednoimienna, wyznaczona do leczenia chorych na COVID-19. W poniedziałek SOR w dalszym ciągu przyjmować będzie jedynie pacjentów w stanie zagrożenia zdrowia i życia. A z tymi przypadkami coraz więcej mają do czynienia w lecznicy.

Jak podkreśla Grzegorz Panek, dyrektor SP ZOZ w Sanoku, od blisko trzech tygodni prawie każdy chory na COVD-19, który trafia do szpitala wymaga tlenoterapii. Dotyczy to co najmniej 90 % chorych. To powoduje, że pacjentów można umieszczać tylko na tych łóżkach, które mają dostęp do instalacji tlenowej.

W tej sytuacji najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu wojewoda podkarpacki będzie musiała zadecydować, gdzie będą leczeni kolejni pacjenci, jeśli szpital w Sanoku zapełni się do ostatniego miejsca.

Dyr. Panek apeluje, by mieszkańcy powiatu sanockiego przestrzegali obostrzeń, ponieważ liczba chorych nie może tak dynamicznie wzrastać.

Jak informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie dzisiaj liczba zakażonych wynosi 532 osoby, na kwarantannie przebywa 9763 osób. Zanotowano 11 przypadków śmiertelnych. Wszyscy marli mieli choroby współistniejące. Wykonano 1996 testów, z czego 561 dało wynik pozytywny.

W powiecie sanockim mamy dzisiaj 31 zakażonych, na kwarantannie przebywa 591 osób, wykonano 114 testów, a tym 32 są z wynikiem pozytywnym.

zdjęcie poglądowe

28-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się

Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Do szanowanych lekarzy pytanie i NFZ i polityków oraz dyrektorów przychodni i szpitali 2021-03-01 09:25:40
2 0
Skoro lekarze są zaszczepieni i odporni to dlaczego nie przyjmują normalnie pacjentów?????????????????????????? Dr Bodnar w Przemyślu przecież on nie zamknął swojej przychodni i obsługuje 1/3 Przemyśla od początku tak zwanej pandemii. Jeśli natomiast ktoś ma symptomy choroby Cowida to leczą ludzi amantadyną ?
Odpowiedz
Tadeusz2021-03-01 09:58:33
2 0
Czy ktoś słyszał o chorych którzy umierają temu lekarzowi z Przemyśla na Koronawirusa a leczy ich zakazaną AMANTADYNĄ ?
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)