REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE. Nie żyje młoda lekkoatletka. Zatruła się czadem

PODKARPACIE. W czwartek 25 lutego, najprawdopodobniej w wyniku zatrucia czadem, zmarła 16-letnia dziewczyna. Katolicki Klub Sportowy Victoria Stalowa Wola poinformował, że ofiarą „cichego zabójcy” była utalentowana lekkoatletka tego zespołu.

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej młodej 16 letniej zawodniczki trenującej u trenera Jacka Łypa (…) W tych ciężkich chwilach w imieniu Katolickiego Klubu Sportowego VICTORIA składamy całej rodzinie najszczersze kondolencje – napisał na Facebooku Katolicki Klub Sportowy Victoria Stalowa Wola.

16-letnia zawodniczka trenowała lekką atletykę. W 2020 roku zajęła 11. miejsce w mistrzostwach Polski U16, w konkursie rzutu młotem. Zawody odbywały się w Słupsku.

 

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w czwartek (25 lutego br.), tuż po godzinie 23:00, w domu jednorodzinnym w Dąbrówce niedaleko Niska.

Pomiary tlenku węgla w łazience, w której była dziewczyna wskazały obecność tego toksycznego gazu. Źródłem czadu najprawdopodobniej był gazowy piecyk do podgrzewania wody. Pomimo prowadzonej reanimacji nie udał się uratować życia nastolatki – przekazał bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.

znicz_1zdjęcie poglądowe

źródło: Rzeszów24.pl, opracował: Kacper Ciuba

28-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)