REKLAMA
REKLAMA

Czy dzieci wrócą do szkół 18 stycznia?

Za dwa tygodnie, według planu przedstawionego przez rząd jeszcze przed świętami, do szkół mają wrócić uczniowie klas 1-3. Czy tak się stanie? 

Minister Zdrowia Adam Niedzielski w Porannej Rozmowne RMF FM zabrał głos w sprawie ewentualnego powrotu dzieci do szkół 18 stycznia. Chodzi o klasy 1-3. – Jeżeli liczba przypadków utrzyma się na poziomie 10 tys., dzieci wrócą do szkół 18 stycznia – mówił minister na antenie radia. 

Decyzja o ewentualnym powrocie, nie zostanie podjęta z dużym wyprzedzeniem. Kilka dni, może tydzień przed 18 stycznia. 

Testowanie nauczycieli od 11 stycznia

Między 11 a 15 stycznia 2021 r. odbędzie się testowanie nauczycieli klas I-III szkół podstawowych na obecność SARS-CoV-2.  Badania będą dobrowolne i bezpłatne. Nauczyciel z pozytywnym wynikiem nie będzie mógł wrócić do szkoły.

Ministerstwo Zdrowia zebrało informacje o zapotrzebowaniu na testy dla nauczycieli poprzez kuratoria i Wojewódzkie Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne. Wynika z nich, że chętnych na przeprowadzenie testu będzie ok. 190 tys. osób. Obecnie Powiatowe Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne zbierają listy imienne pedagogów ze szkół podstawowych.

Testy będą wykonywane metodą RT-PCR, w sanepidach oraz mobilnych punktach drive thru.

Testy na obecność koronawirusa będą dla nauczycieli odbywały się na zasadzie dobrowolności. Jeśli nauczyciel nie ma niepokojących objawów choroby i nie zdecyduje się na test, będzie mógł wrócić do nauczania.

red. / gov.pl

04-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)