REKLAMA
REKLAMA

Duży kontrakt Autosanu. „To otwarcie na nowe zamówienia” (VIDEO)

Duży kontrakt Autosanu. „To otwarcie na nowe zamówienia” (VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. Umowa na dostawę do Warszawy 90 szt. przegubowych autobusów AUTOSAN SANCITY 18LF LNG z napędem na ciekły gaz ziemny LNG to jedno z większych zamówień Autosanu w ostatnich latach.

Podpisana umowa jest wyjątkowa dla AUTOSAN sp. z o.o. z kilku względów: po pierwsze to pierwszy tak duży kontrakt na autobusy Autosan od wielu lat, po drugie to pierwszy kontrakt na dostawę sanockich autobusów dla warszawskiej komunikacji miejskiej, po trzecie to pierwszy kontrakt na przegubowe autobusy Autosan; po czwarte to pierwszy kontrakt na autobusy z napędem LNG rodem z Sanoka.

Jak podkreśla Piotr Uruski, poseł na Sejm RP realizowane zamówienie otworzy drogę do wielu innych kontraktów dla fabryki.

Na zdjęciu Janusz Kowalski oraz Piotr Uruski, posłowie na Sejm RP.

Dodatkowo jako ciekawostkę można przytoczyć fakt, iż jedna z pierwszych dużych dostaw w powojennej historii fabryki również realizowana była na potrzeby warszawskiej komunikacji miejskiej. Była to dostawa 15 tramwajów wyprodukowanych w Sanoku na otwarcie trasy W-Z w 1949 r.

SANCITY 18LF LNG przeznaczone dla Warszawy wyprodukowane zostaną na bazie licencji autobusów marki SOLBUS, które użytkowane są już od kilku lat w warszawskiej komunikacji miejskiej. Wyposażone będą w silniki CUMMINS i automatyczne skrzynie biegów ZF. Kompletacja autobusów będzie zgodna ze wszelkimi wymaganiami zamawiającego, zamontowane urządzenia zapewnią komfort i bezpieczeństwo podróżowania pasażerom. Zgodnie z zapisami umowy dostawy wszystkich pojazdów zrealizowane zostaną do 19 sierpnia 2022 r.

źródło: red. / Autosan Sp z o.o.

30-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)