REKLAMA
REKLAMA

FOTOWOLTAIKA DLA ROLNIKA – dofinansowanie i ulgi

1.    Ulga inwestycyjna w podatku rolnym dla rolnika

Ulga inwestycyjna w podatku rolnym dla rolnika z tytułu instalacji fotowoltaicznych zapewnia możliwość odpisania od podatku do 25% udokumentowanych nakładów finansowych. Decydując się na zakup fotowoltaiki, można zmniejszyć roczne obciążenie podatkowe poprzez dokonanie odpisu. W praktyce oznacza to sytuację, w której rolnicy osiągający dochody od rolnictwa są w stanie zakupić panele fotowoltaiczne dla gospodarstwa po znacznie niższej cenie. Możliwość dokonania odpisów podatkowych sprawia bowiem, że część pieniędzy – do 25% – się zwraca! Warto dodać, że odpis od podatku rolnego może być zrealizowany przez 15 kolejnych lat od momentu zakupu.

2.    Agroenergia

Program Agroenergia kierowany jest dla osób posiadających status osoby fizycznej z prawem własności lub dzierżawy nieruchomości rolnych. W ramach dofinansowania Agroenergia rolnicy mogą liczyć na finansowanie nawet do 20% kosztów kwalifikowanych inwestycji. Na tak proporcjonalnie duży zastrzyk gotówki mogą liczyć projekty o mocy 10 – 30 kW, przy czym maksymalne dofinansowanie w tym wariancie wynosi 15 000 zł. Osoby, które będą wnioskowały o dofinansowanie dla inwestycji PV o mocy od 30 do 50 kW, mogą oczekiwać wsparcia maksymalnie do 13% łącznych kosztów kwalifikowanych, przy czym maksymalnie 25 000 zł.

Kto może skorzystać z programu Agroenergia?

  • nieruchomości rolne muszą spełniać wymóg wielkości: od 1 ha do 300 ha,
  • do skorzystania z programu uprawnione są tylko te osoby, które mają co najmniej roczny staż działalności,
  • konieczne jest przystąpienie do programu przed rozpoczęciem inwestycji w fotowoltaikę,
  • instalacja fotowoltaiczna, która jest przedmiotem dofinansowania, będzie musiała być użytkowana przez okres co najmniej 3 lat.

ROLNIKU SKORZYSTAJ Z DOSTĘPNYCH BEDEFITÓW I ZADZWOŃ DO NAS LUB ODWIEDŹ NAS
W NASZYM BIURZE – TASOL: „NASZA DEWIZA TO JAKOŚĆ”!

adres: Czerteż 194A (hala TAGEX)
tel. 660 744 428
tel. +48 134638332
e-mail: j.bronski@tagex.com.pl

REALIZACJE TAGEX:

26-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook