REKLAMA
REKLAMA

GRANICA: Skradziona ciężarówka i części BMW

PODKARPACIE. W miniony piątek funkcjonariusze SG z przejść granicznych w Medyce i Korczowej udaremnili próby wywozu skradzionej ciężarówki oraz kilkudziesięciu podzespołów z aut marki BMW. Wartość zatrzymanych przedmiotów oszacowano na 215 tys. złotych.

Do pierwszego zdarzenia doszło na przejściu granicznym w Medyce. Do kontroli na wyjazd z Polski zgłosił się 44-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna kierował zestawem pojazdów tj. ciężarówką wraz z naczepą na polskich numerach rejestracyjnych. Funkcjonariusze Straży Granicznej badający ich legalność pochodzenia ustalili, że zarówno ciągnik siodłowi jak i naczepa widniały w międzynarodowych bazach poszukiwawczych jako skradzione. Utratę pojazdów o szacunkowej wartości 160 tys. złotych zgłosiła niespełna cztery miesiące temu jedna z polskich firm transportowych. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzą przemyscy policjanci.

Kilka godzin później na sąsiednim przejściu granicznym w Korczowej mundurowi mieli do czynienia z podobnym zdarzeniem. 37-letni Ukrainiec podróżujący busem przewoził kilkadziesiąt podzespołów z aut marki BMW różnych modeli serii X. Były to m.in. lusterka, drzwi, deska rozdzielcza, błotniki, podłokietniki, elementy wnętrza i inne. Jak ustalili strażnicy graniczni, wszystkie części miały mechanicznie usunięte oznaczenia identyfikacyjne. Wartość przedmiotów oszacowano na 55 tys. złotych.

Od początku 2021 roku funkcjonariusze SG z Podkarpacia zatrzymali skradzione pojazdy oraz podzespoły pochodzące z utraconych aut o szacunkowej wartości 3,8 mln złotych.

BiOSG

12-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)