REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA. HOKEJ. STS zbiera podpisy. Walczą o pieniądze dla klubu z budżetu miasta (ANKIETA)

SANOK / PODKARPACIE. Zarząd klubu STS Sanok zwrócił się do kibiców sanockiego hokeja o składanie podpisów pod petycją w sprawie zabezpieczenia pieniędzy dla klubu w budżecie Gminy Miasta Sanoka.

KOMUNIKAT ZARZĄDU STS SANOK

„Zarząd STS Sanok zwraca się z prośbą o poparcie ze strony sympatyków sanockiego hokeja w sprawie zabezpieczenia środków finansowych dla Klubu w budżecie Gminy Miasta Sanoka na rok 2022. Głosy poparcia będziemy zbierać w biurze Klubu STS Sanok ul. K. Bony 4 oraz przed i podczas meczu dn. 29.10.2021 godz. 18 Arena Sanok”


AKTUALIZACJA.

Klub zaprezentował treść petycji.

PETYCJA

My niżej podpisani: kibice, zawodnicy i zarząd Klubu Sportowego STS SANOK sp. z o.o. oraz wszyscy sympatycy sanockiego hokeja – MIASTA HOKEJA, zwracamy się do Pana Burmistrza Tomasza Matuszewskiego, oraz Radnych Miasta Sanok z petycją o zabezpieczenie środków z budżetu na rok 2022 na wsparcie drużyny seniorów w hokeju na lodzie.

STS SANOK praktycznie nie otrzymuje wsparcia finansowego ze strony miasta. Tym samym skuteczna rywalizacja sportowa oraz zarządzanie klubem na wysokim poziomie są bardzo trudne. Brak odpowiednich środków uniemożliwia pozyskiwanie nowych zawodników, zakupywanie sprzętu sportowego, organizowanie obozów sportowych, opłacanie transportu na dalekie wyjazdy czy przyznawanie jakichkolwiek gratyfikacji pieniężnych grającym hokeistom.

Chcemy godnie reprezentować nasze miasto Sanok, ale osiąganie dobrych wyników przy obecnym poziomie finansowania to karkołomne zadanie. Podstawą budżetów zdecydowanej większości klubów występujących w ekstraklasie PHL są dotacje samorządowe. Musimy rywalizować z drużynami, które otrzymują czasem kilkunastokrotnie większe środki od swoich gmin a można napisać inaczej, my nie dostajemy wcale dotacji finansowych na seniorski hokej. Jeżeli w przyszłym roku nie otrzymamy dotacji, to MIASTO HOKEJA po raz kolejny straci szansę na odbudowanie należnej pozycji w Polsce. Biorąc pod uwagę, że jest to najpopularniejszy sport w naszym mieście to nasze miasto i jego mieszkańcy zasługują na seniorską drużynę grającą na wysokim poziomie.

Wsparcie sanockiego seniorskiego hokeja to solidna inwestycja w upowszechnianie sportu na terenie naszego miasta oraz promowanie Sanoka w kraju. STS SANOK to jedna z trzech najbardziej rozpoznawalnych marek z Sanoka w Polsce. Nie możemy zaprzepaścić ciężkiej pracy osób, które dwa lata temu zakasały rękawy i przywróciły STS SANOK na hokejową mapę Polski na najwyższym poziomie. Większość z nas twierdzi, że Sanok to MIASTO HOKEJA i z dumą poza granicami Sanoka i kraju opowiada o sanockim STS-ie lecz czy samorząd miasta Sanok zrobił wszystko aby pomóc w stabilnym funkcjonowaniu naszego klubu?

Do naszej petycji dołączamy artykuł z największego polskiego portalu hokejowego HOKEJ.NET z wykazem dotacji miejskich na hokej seniorski w Polsce. Szanowni Państwo zobaczcie proszę jakie miejsce w tym rankingu zajmuje Sanok….. jesteśmy na szarym końcu: 2020 – 0 zł, 2021 – 0 zł.

Prosimy nie bądźcie obojętni na naszą prośbę i zabezpieczcie środki w budżecie na rok 2022 na dofinansowanie seniorskiej drużyny hokejowej.

W związku z powyższym zwracamy się wspólnie z przedmiotową petycją mając głęboką nadzieję, że sanocki seniorski hokej otrzyma finansowe samorządowe wsparcie a nie będzie tylko zależny od firm zewnętrznych często spoza Sanoka a również spoza Polski.

Załącznik nr. 1 – Ranking urzędowych dotacji dla klubów hokejowych.

Wyrażamy zgodę na przetwarzanie naszych danych osobowych w celu realizacji naszej przedmiotowej petycji w rozumieniu przepisów wynikających z „RODO” i ustawy o „DANYCH OSOBOWYCH”

Z poważaniem


grafika poglądowa

źródło: Red., Ciarko STS Sanok – Fb

Czy miasto powinno w większym stopniu pomagać finansowo klubowi STS Sanok?


TAK
NIE
Już głosowałeś w tej ankiecie. Zobacz wyniki głosowania.
Pokaż wyniki głosowania.
TAK (422)
NIE (200)
Zagłosuj.
31-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)