REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA: Nieodśnieżony chodnik. „Potrzeba zabrać drugą parę butów” (ZDJĘCIA)

POLAŃCZYK / PODKARPACIE. Do naszej redakcji zadzwonił Internauta z prośbą o interwencję. Nasz Czytelnik zwraca uwagę na nieodśnieżony chodnik znajdujący się przy drodze wojewódzkiej nr 894, na granicy miejscowości Polańczyk – Myczków.

– Przed godziną 8 rano odprowadzałem do szkoły córkę. Na chodniku zalegała kilkucentymetrowa warstwa śniegu i błota pośniegowego. Jest 1 grudnia. Nie powinniśmy być zaskoczeni, że spadł śnieg – wskazuje mężczyzna zgłaszający interwencję. – Wypadałoby brać, ze sobą drugą parę obuwia, bo jedna po takim „spacerze”, jest po prostu cała mokra – wskazuje Czytelnik.

Droga wojewódzka nr 894 jest aktualnie modernizowana i to na wykonawcy zadania spoczywa obowiązek zimowego utrzymania chodników.

– Staramy się w jak najlepszy sposób utrzymywać porządek, czy tak jak dziś odśnieżać chodniki. Na pewno robimy to zgodnie z tym do czego jesteśmy zobligowani. Obowiązują nas pewne standardy i ich przestrzegamy. Być może pozostał gdzieś odcinek, który o tej porze nie był odśnieżony, był to na pewno incydentalny przypadek – podkreśla  Piotr Szmyd, dyrektor kontraktu.

– Chcę zaapelować do osób, które korzystają z drogi czy chodników, aby zachowali szczególną ostrożność podróżując realizowanym traktem. Inwestycja nadal trwa. W okresie świątecznym planujemy zakończenie prac i przekazanie zarządzania drogą Podkarpackiemu Zarządowi Dróg Wojewódzkich – zaznacza nasz rozmówca.

Jeżeli widzisz jakiekolwiek usterki i braki w Twoim mieście czy miejscowości, koniecznie skorzystaj z nowego działu „Interwencje„!ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Niebezpieczne skrzyżowanie w Sanoku. Wybudować rondo? (ANKIETA, FOTO)ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Polonia w Austrii: Nie śpijcie Polacy! Austria też spała… tvPolska.pl

01-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)