REKLAMA
REKLAMA

Jak zadbać o własne bezpieczeństwo podczas sezonu motocyklowego?

PODKARPACIE. Wiosenna aura sprawiła, że na nasze drogi wyjechało już wielu miłośników jednośladów. Niestety zdarzają się również amatorzy jazdy na motocyklach, którzy notorycznie łamią przepisy. Pamiętajmy, że użytkownicy jednośladów w konfrontacji z samochodem zazwyczaj nie mają najmniejszych szans. Policjanci apelują o ostrożną i bezpieczną jazdę.

Każdego roku na drogach Podkarpacia, pojawia się zwiększona liczba motocyklistów. Pomimo wielu zalet podróżowania jednośladem, trzeba także pamiętać, że motocyklista podobnie jak rowerzysta, czy pieszy, jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego.

Częstą przyczyną wypadków z udziałem jednośladów, jest niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, nieprawidłowe wyprzedzanie i niezachowanie odpowiedniej odległości między pojazdami.

Mając na uwadze każde bezpieczeństwo apelujemy o ostrożność i rozwagę. Myślmy o motocykliście jako o drugim człowieku, nie jak o pojeździe. Odpowiedzialność, uprzejmość oraz ostrożność – to najważniejsze cechy, które powinny przyświecać wszystkim kierowcom, zarówno motocykli jak i samochodów.

Zasady bezpiecznej jazdy motocyklem:

  • Dostosuj prędkość do warunków panujących na drodze. Jazda z nadmierną prędkością może nie pozwolić kierującemu samochodem osobowym na odpowiednią reakcję i w konsekwencji doprowadzić do śmiertelnego zdarzenia drogowego.
  • Zawsze zakładaj kas ochronny oraz odpowiednią odzież przystosowaną do jazdy motocyklem.
  • Od momentu gdy wsiadasz na motocykl, koncentruj się wyłącznie na bezpiecznej jeździe !
  • Jazda pod wpływem alkoholu i narkotyków może być przyczyną śmierci ! Zrezygnuj z nich.
  • Kierowanie motocyklem bez uprawnień niesie za sobą konsekwencje prawne.

źródło: KMP Tarnobrzeg

06-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)