REKLAMA
REKLAMA

Jaki narożnik do wnętrza w stylu skandynawskim

Styl skandynawski od lat jest bardzo popularny w Polsce. Wyróżnia go minimalizm, naturalne materiały i nastawienie na chwytanie jak największej ilości światła słonecznego, którego także w naszym kraju bywa niewiele. Meble wypoczynkowe w stylu skandynawskim to przeważnie sofy i kanapy, ale dobrym pomysłem może być zastąpienie ich bardziej funkcjonalnym narożnikiem. Jakie narożniki do salonu w stylu nordyckim?

Narożnik skandynawski – po pierwsze prostota

Narożnik w stylu skandynawskim powinien wyróżniać się minimalistycznym wyglądem designem. Jak najłatwiej jest poznać narożnik skandynawski?

Po pierwsze królują w nich proste formy. Narożniki skandynawskie rzadko posiadają wydzielone zagłówki, często za to składają się kanapy i otomany (czyli części bez oparcia, głównie służącej do leżenia). Oparcia mogą mieć poduszkową formę, czyli wyglądać jakby były zbudowane z oddzielnych, dużych poduszek. Dobrym przykładem tego typu narożnika w stylu skandynawskim może być model Monte czy modułowe narożniki Flavio.

Styl skandynawski zwykle stawia na oszczędne ozdoby. W przypadku narożnika można pozwolić sobie na wybór modelu z pikowanym oparciem, takim jak w modelu Asgard. To stylowy, a jednocześnie nie rzucający się w oczy sposób na wzbogacenie wystroju.

Styl skandynawski i narożnik – po drugie lekkość

Narożnik w stylu skandynawskim oprócz prostoty, powinien wyróżniać się też lekkim designem. Dotyczy to praktycznie wszystkich mebli opisywanych jako styl skandynawski. Z tego powodu słabo wyglądać będą we wnętrzu w stylu nordyckim, masywne, duże narożniki z pełną podstawą w formie cokołowej.

Dużo lepszym wyborem w stylu skandynawskim będą narożniki na wysokich, cienkich nóżkach. Dzięki takiej budowie meble wyglądają na lżejsze, mniej dominują przestrzeń i lepiej uzupełniają minimalistyczne w swoich założeniach wnętrze. Odpowiednie będą tutaj również narożniki z pufami, które zazwyczaj nie posiadają pojemnika na pościel przez co wyglądają lekko i nie zaburzają aranżacji.

W przypadku narożników na wysokich nóżkach w stylu skandynawskim, często mamy do czynienia z narożnikami bez funkcji spania, czyli nierozkładanymi. Należy o tym pamiętać gdy będziemy wybierać model dla siebie. Istnieją odpowiednie do stylu skandynawskiego narożniki z funkcją spania, takie jak Flavio czy Asgard, dlatego jeżeli chcemy korzystać z tej opcji, powinniśmy wybrać właśnie je. Wszystkie wspomniane modele znajdziemy w sklepie Meblobranie.

Narożnik w stylu skandynawskim – stonowane kolory i naturalne materiały

Ostatnią cechą narożników w stylu skandynawskim jest ich kolorystyka i materiały z których wykonuje się dodatkowe elementy mebli.

W stylu skandynawskim dominują stonowane barwy, zwykle ograniczone do bieli, szarości i odcieni naturalnego, jasnego drewna. Najczęściej narożnik skandynawski będzie miał tapicerkę w kolorze szarym, jednak można pozwolić sobie na pewne odstępstwa. Jeżeli chcemy ożywić wnętrze w stylu skandynawskim kolorami, możemy wybrać granatowy narożnik. Ciekawym pomysłem może być też żółty narożnik skandynawski. Będzie on silnym elementem stylistycznym i będzie tworzył centrum wnętrza, a dzięki żółtemu kolorowi, kojarzącemu się ze słońcem, rozjaśni wnętrze, co jest bardzo istotne w stylu skandynawskim.

Często spotykanym elementem w meblach reprezentujących styl skandynawski są elementy wykonane z naturalnego, jasnego drewna. Narożnik skandynawski przeważnie ma z tego materiału wykonane nóżki. Chociaż obecnie zdarza się, że są one też tworzone z metalu, to bez problemu znajdziemy też tradycyjne, drewniane – na przykład w modelach Monte, Lena czy Asgard.

artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

01-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym: