REKLAMA
REKLAMA

Jechał całą szerokością drogi! Wracał do domu po pracy

IZDEBKI / PODKARPACIE. Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca chryslera, któremu inni kierowcy udaremnili dalszą jazdę. 49-latek jechał całą szerokością drogi stwarzając zagrożenie dla innych. Mężczyzna przewoził dwóch pasażerów. Okazało się, że wracali do domu po pracy.

Wczoraj po godz. 14, brzozowscy policjanci zostali skierowani do miejscowości Izdebki, gdzie według zgłoszenia ma poruszać się nietrzeźwy kierujący. Z treści przekazanych informacji wynikało, że zgłaszający jedzie za kierowcą chryslera, którego sposób jazdy jednoznacznie wskazuje na to, że kierujący nim mężczyzna jest pijany.

W miejscowości Izdebki policjanci zostali zatrzymani przez zgłaszającego. Mężczyzna poinformował funkcjonariuszy, że inny kierujący zajechał drogę kierowcy chryslera i zabrał mu kluczyki ze stacyjki i mu je przekazał. Zgłaszający wskazał policjantom miejsce, w którym znajdował się samochód. Siedziało w nim dwóch pasażerów. Dodał, że kierowca chryslera wysiadł z auta i pieszo poszedł w kierunku Przysietnicy. Mężczyzna opisał jego wygląd.

Patrolując pobliski teren, funkcjonariusze zauważyli siedzącego na poboczu drogi mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi kierowcy chryslera. Trzymał w ręku piwo. 49-latek nie kwestionował tego, że kierował chryslerem. Ponadto zgłaszający potwierdził, że jest to ten kierowca, za którym jechał i miał podejrzenia co do stanu jego trzeźwości.

Policjanci potwierdzili podejrzenia zgłaszającego. Badanie alkomatem wykazało u 49-latka, który kierował chryslerem, blisko 3 promile alkoholu. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyźni wykonywali parce na terenie gminy Nozdrzec i po ich zakończeniu, wspólnie pili alkohol. Z uwagi na to, że 49-latek jako jedyny posiadał prawo jazdy postanowił wsiąść do samochodu i wrócić nim do domu. Miał do przejechania jeszcze kilkadziesiąt kilometrów.

Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, a pojazd został przekazany wskazanej przez niego osobie. Wkrótce 49-latek odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat oraz zakaz kierowania pojazdami na okres nie krótszy niż 3 lata.

KPP Brzozów

22-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)