REKLAMA
REKLAMA

Kierowca skody został ranny po zderzeniu z łanią

Wbiegnięcie zwierzęcia na drogę jest zwykle tragiczne dla niego, ale też kończy się dużymi uszkodzeniami pojazdów. 67-letni kierowca skody został ranny, po zderzeniu z łanią. Zwierzę wybiegło na jezdnię pod koła pojazdu i uderzyło w przednią szybę auta, przebijając ją na wylot. Mężczyzna trafił do szpitala. Pamiętajmy o czujności przejeżdżając przez tereny leśne, dzikie zwierzęta w każdej chwili mogą wtargnąć na jezdnię.

W ostatnim czasie, na terenie powiatu tarnobrzeskiego, dochodzi do zdarzeń drogowych z udziałem dzikich zwierząt. Dziś po północy, policjanci zostali wezwani na miejsce kolizji drogowej z udziałem dzikiego zwierzęcia. Do zdarzenia doszło w Siedleszczanach na drodze wojewódzkiej nr 985 (gmina Baranów Sandomierski). 67-letni mężczyzna, kierujący skodą, jadąc od Baranowa Sandomierskiego w kierunku Tarnobrzega, zderzył się z łanią. Dzikie zwierzę wybiegło nagle z zarośli i uderzyło w przednią szybę pojazdu, przebijając ją na wylot. Kierowca skody, z urazem oka, trafił do szpitala pod opiekę lekarską. Był trzeźwy. Samochód posiadał liczne uszkodzenia m.in. wgniecioną karoserię, wybitą szybę, rozbity reflektor oraz zdeformowany błotnik.

W piątek o godz. 5.20, policjanci ruchu drogowego zostali wezwani do kolizji drogowej z udziałem sarny. Do zdarzenia doszło na drodze przy ul. Wisłostrada w Tarnobrzegu. Jak ustalili funkcjonariusze, 43-letni mężczyzna, kierujący fordem, jadąc drogą wojewódzką nr 871, zderzył się z sarną, która wbiegła pod pojazd. W wyniku zderzenia zwierzę nie przeżyło. Kierowca pojazdu był trzeźwy i nie odniósł obrażeń.

Pamiętajmy – w przypadku, gdy dochodzi do zderzenia z dzikim zwierzęciem, należy zachować niezbędne środki ostrożności, a przede wszystkim:

  • Zabezpieczyć miejsce zdarzenia – zjechać na pobocze, włączyć światła awaryjne i wystawić trójkąt ostrzegawczy;
  • W żadnym wypadku nie należy podchodzić do potrąconego zwierzęcia, gdyż ranne może zaatakować;
  • W przypadku, gdy na skutek zdarzenia są ranni należy udzielić im pomocy, wezwać Pogotowie Ratunkowe;
  • Wezwać na miejsce zdarzenia Policję.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o dostosowanie prędkości do panujących warunków i zwracanie uwagi na znaki drogowe.

KWP

05-09-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)