REKLAMA
REKLAMA

Kolejne jednostki OSP włączają się w Nagórzany Krew Challenge. Pomysłodawcy po raz drugi (VIDEO, ZDJĘCIA)

Kolejne jednostki OSP włączają się w Nagórzany Krew Challenge. Pomysłodawcy po raz drugi (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK / NAGÓRZANY / PODKARPACIE. Akcja Nagórzany Krew Challenge zatacza coraz większe kręgi. Od rozpoczęcia tej inicjatywy w grudniu, krew oddało już ponad 100 strażaków OSP z regionu. W ostatnich dniach, po raz drugi zebrali się druhowie z Nagórzan. 13 osób oddało 6 litrów krwi. Brawo!

Liczne apele społeczne i prośby o oddawanie krwi były powodem tego, że OSP Nagórzany rozpoczęły akcję Nagórzany Krew challenge pod hasłem „Dzielimy się…”. Pierwszy wyjazd do punktu pobrań krwi w Sanoku odbyło się w grudniu. Wtedy przedstawiciele jednostki z gminy Bukowsko opowiadali o dodatkowej motywacji związanej z dzieleniem się dobrem.

Chcemy pomagać ponieważ ktoś też nam pomógł, odpowiedział na naszą prośbę, „podzielił się…”. Otrzymaliśmy samochód ratowniczo gaśniczy SCANIA od spółki Polfa-Tarchomin S.A. w Warszawie – zaznaczali druhowie z OSP Nagórzany.

Nie stać nas na materialną pomoc innym, więc dzielimy się tym, co mamy najcenniejsze, licząc na to,że inne ochotnicze straże pożarne, stowarzyszenia, grupy społeczne znajdując własne powody i motywacje przyjmą wezwanie challenge i przy wcześniej uzyskanej akceptacji nominują kolejnych – mówili o nowym challengu, którego celem jest zbieranie potrzebnej krwi strażacy z Nagórzan.

W ciągu ponad dwóch miesięcy trwania akcji, krew oddało już ponad 100 strażaków OSP. Do akcji chętnie włączyły się takie miejscowości jak: Bukowsko, Zboiska, Pobiedno, Pielnia, Poraż czy zaprzyjaźnione jednostki z innych województw.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Świetna inicjatywa strażaków z Nagórzan! Stworzyli nowy challenge (VIDEO, FOTO)

Druhowie z OSP Bukowsko odpowiedzieli na wyzwanie! (VIDEO, FOTO)

źródło: OSP Nagórzany / materiały nadesłane


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

08-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)