REKLAMA
REKLAMA

Kolejne kontrakty w Sanoku. Waleczni napastnicy

SANOK / PODKARPACIE. Ciarko STS Sanok systematycznie podpisuje nowe kontrakty. Na kolejny rok w ekipie z Podkarpacia zostają Mateusz Wilusz i Maciej Bielec.

Obaj zawodnicy występowali w niższych formacjach i otrzymywali od trenera Marka Ziętary raczej defensywne zadania. Występowali głównie w osłabieniach.

Wilusz rozegrał 40 spotkań, zdobywając w nich 4 bramki i notując 2 asysty. Z kolei Bielec wrócił do hokeja po rocznej przerwie. W 40 meczach zaliczył 2 kluczowe zagrania.

– Trudno jest wrócić do ekstraklasy po nieobecności w lidze. Nam się to udało za co wielki szacunek dla działaczy. Nie mieliśmy wielkich oczekiwań co do wyniku, ale determinacja, dobrze dobierana taktyka pod przeciwnika, zazwyczaj bardziej obronna, przynosiła efekty. Wygraliśmy kilka spotkań z wyżej notowanymi rywalami – wyjaśnił 25-letni napastnik.

– Pracę z trenerem Ziętarą oceniam pozytywnie. Dał mi szansę powrócić do hokeja po roku przerwy i jestem mu za to wdzięczny – dodał.

Szefostwo ekipy z grodu Grzegorza podpisało już 12 kontraktów.

– Wszystko dobrze się zaczyna, bo większość drużyny podpisała już kontrakty. Sezon przygotowawczy rozpoczynamy już pod koniec maja, ostatnio tak było za czasów, kiedy Sanok grał o najwyższe cele. To dobry znak – zakończył Maciej Bielec.

Obecna kadra Ciarko STS-u Sanok:

Bramkarze:
Patrik Spěšný, Kacper Wojciechowski, Filip Świderski.

Obrońcy:
Kamil Olearczyk, Karol Biłas, Bartosz Florczak.

Napastnicy:
Marek Strzyżowski, Maciej Witan, Jakub Bukowski, Konrad Filipek, Mateusz Wilusz, Maciej Bielec.

foto: Tomasz Sowa, archiwum

źródło: hokej.net

28-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)