REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY. Wilki rozszarpały ciężarną łanię. Tuż pod zamieszkałym domem (DRASTYCZNE. VIDEO, ZDJĘCIA)

BIESZCZADY. Wilki rozszarpały ciężarną łanię. Tuż pod zamieszkałym domem (DRASTYCZNE. VIDEO, ZDJĘCIA)

BUKOWIEC / BIESZCZADY / PODKARPACIE. Dzisiaj we wsi Bukowiec w gminie Solina doszło do ataku wilków na ciężarną łanię. Truchło zostało znalezione kilka metrów od zamieszkałego domu w centrum miejscowości. O zdarzeniu rozmawiamy z mieszkańcami Bukowca, którzy przyznają, że boją się o dzieci. UWAGA! Drastyczne zdjęcia i ujęcia video.

We wtorkowy poranek nasza redakcja została zaalarmowana w sprawie kolejnego już ataku wilków na zwierzynę w pobliżu zabudowań mieszkalnych. Tym razem chodziło o miejscowość Bukowiec w gminie Solina. Z naszą kamerą udaliśmy się na miejsce zdarzenia.


ZDJĘCIA – UWAGA! DRASTYCZNE


Nasza transmisja na żywo z Bukowca


Niedawno całą Polskę obiegła informacja dotycząca ataku wilków na pilarzy w miejscowości Zmiennica w powiecie brzozowskim.

Przypomnijmy, że w odległości około kilometra od składu drewna przy lesie pomiędzy Zmiennicą a Brzozowem doszło do ataku wilków na dwóch drwali prowadzących wycinkę w Nadleśnictwie Brzozów. Obaj pilarze podkreślali, że pierwszy raz mieli do czynienia z tak bliskim i niebezpiecznym spotkaniem z wilkami. Zwierzęta nie bały się nawet pracujących na najwyższych obrotach pił spalinowych.

Bezpośrednia relacja pilarzy:

Relacje pilarzy zaatakowanych przez wilki (VIDEO)

 

foto nagłówek: grafika poglądowa

27-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Ryszard Rygliszyn2021-04-28 06:49:59
0 0
No i co z tego ,miały iść do sklepu kupić sobie mięso . Przecież wilk jest drapieżnikiem, poluje i zabija by żyć. Ciężarna łania jest łatwą zdobyczą bo jest o wiele wolniejsza . Nie nakręcajcie spirali nienawiści do tych pięknych zwierząt jakimi są wilki. Pomyślcie dlaczego setki tysięcy myśliwych zabija zwierzęta, po to by przeżyć ?
Odpowiedz
Tomasz Święch2021-04-28 22:34:59
0 0
Panie Ryszardzie ! W 2019 r. w Polsce było ponad 126,5 tys. myśliwych zrzeszonych w 4691 kołach łowieckich to tak abyśmy rozmawiali o faktach co nie oznacza że każdy strzela do zwierzyny :)
Odpowiedz
Tomasz Święch2021-04-28 22:39:02
0 0
Problemem jak sądzę nie są jako takie wilki ale ich ilość które w zastraszający sposób trzebią zwierzynę ponieważ nie maja żadnego naturalnego wroga. Jeleniowate też maja prawo żyć a nie być trzebione i wyniszczane w straszny sposób przez nadmierna ilość wilków
Odpowiedz
Tomasz Święch2021-04-28 22:54:37
0 0
Podstawowa pytanie ile wilków powinno być i na jakim obszarze w stosunku do ilości zwierzyny którą te wilki się żywią i czy proporcje są zachwianie czy nie
Odpowiedz
Ryszard Rygliszyn2021-04-28 23:37:27
0 0
Panie Tomaszu Wilki mają wielu śmiertelnie groźnych, choć mikroskopijnych wrogów. Są to m.in. wirus nosówki oraz parwowirus psi, zabijające wilcze szczenięta. Natomiast jednym z największych zabójców wilków w różnym wieku jest świerzbowiec, niewielki pasożyt drążący kanały w skórze, czym wywołuje potworny świąd. Zarażone wilki drapią się do krwi, wypada im sierść, na skórze pojawiają się złuszczenia i sączące się rany. Z czasem takie wilki prawie całkowicie tracą sierść, straszliwie marzną, a rany i strupy, także na opuszkach łap, uniemożliwiają im poruszanie się, a w konsekwencji zdobywanie pokarmu. W końcu padają z głodu, wychłodzenia i wycieńczenia. Także drapieżniczy tryb życia, który prowadzą wilki naraża je na wiele, poważnych niebezpieczeństw. Polowanie na zdobycz znacznie większą, cięższą i szybszą, wykorzystując tylko zęby, bo to jedyna wilcza broń, często kończy się dla łowcy poważnymi zranieniami, złamaniami kości, zębów, pęknięciami czaszki, urazami narządów wewnętrznych. Nagromadzenie w ciągu dorosłego życia tych wszystkich urazów powoduje, że wilki żyją znacznie krócej od psów, średnio 5-6 lat, a maksymalnie 9 -10 lat. W sile wieku są około 3-4 roku życia. Wilki ośmio-dziewięcioletnie to już stare drapieżniki, ze zużytymi zębami, wieloma zabliźnionymi ranami i zrośniętymi złamaniami. Mają mnóstwo doświadczenie lecz nie są w stanie polować równie skutecznie jak dawniej, co często jest dla nich wyrokiem śmierci.
Odpowiedz
Edyta Karasińska-Zając2021-04-29 01:11:47
0 0
Dzieci się boją i wcale się nie dziwię skoro wszyscy we wsi straszą wilkami.A temat psów w wywiadzie wkurzył mnie chyba najbardziej.Faktycznie straszne że trzeba się w końcu pupilem zająć jak należy.Masz psa to powinien być pod opieką, spacer na smyczy jeśli nie jesteś w stanie go kontrolować.Dla normalnych ludzi to oczywiste a dla nich coś dziwnego jak widzę.A swoją drogą to biedne te dzieci jak taka ignorancja i tępota naokoło.Uczcie się dzieciaki, czytajcie naukowe opracowania o wilkach,jak widać starsi nie zawsze mają rację.
Odpowiedz
Tomasz Święch2021-04-29 01:38:37
0 0
Dziękuje Panie Ryszardzie za bardzo pouczające informacje na temat Wilków. Na pewno wiele osób dowie się w ten sposób czegoś nowego o wilkach . Czy tymi mikroskopijnymi wrogami od wilków może zarazić się tez człowiek? Co do głównego tematu uważam że powinna być przeprowadzona kompleksowa merytoryczna informacja , debata i program działań na temat w jaki sposób wilki mogą i powinny funkcjonować w Bieszczadach i co zrobić aby ich populacja była zdrowa właściwa i wystarczająca oraz jak najmniej uciążliwa dla człowieka. Myślę, że w oparciu o naukę możemy zapobiec niepotrzebnym konfliktom i animozjom różnych środowisk
Odpowiedz
Tomasz Święch2021-04-29 01:42:40
0 0
Myślę że rząd polski powinien przygotować stanowisko i program w jaki sposób powinny na terenie Polski funkcjonować wilki, zwierzyna łowna oraz ludzie. Podstawowe pytanie czy wilki mogą zaatakować ludzi i jak temu przeciwdziałać?
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)