REKLAMA
REKLAMA

Koncert Patriotyczny Młodzieżowego Zespołu SOUL „To jest moja Matka, ta Ojczyzna”

SANOK / PODKARPACIE. 7 listopada (niedziela) o godz. 18:00 w Auli Centrum Sportowo Dydaktycznego Uczelni Państwowej w Sanoku odbędzie się finał projektu „To jest moja Matka, ta Ojczyzna” Patriotyzm muzyką malowany łączy pokolenia Koncert Młodzieżowego Zespołu SOUL.

Patronem medialnym jest portal Esanok.pl

Zespół SOUL koncertował będzie z towarzyszeniem Zespołu Instrumentalnego złożonego z muzyków Filharmonii Podkarpackiej pod dyrekcją Moniki Brewczak.

W programie usłyszymy utwory Moniki Brewczak do tekstów Marii Szulikowskiej, Grażyny Brączyk, Władysława Bełzy. Projekt, jako bardzo wartościowe, kulturalne wydarzenie artystyczne propagujące postawy patriotyczne, uzyskał wsparcie finansowe Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego „Wolność po Polsku”.

Patronat Narodowy nad koncertem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, a patronaty honorowe sprawują: Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński, Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

Zespół Wokalny SOUL to znany na terenie kraju i za granicą wykonawca autorskich pieśni patriotycznych, który na zaproszenie Ministra Edukacji i Nauki oraz Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych w Studio Koncertowym Polskiego Radia nagrał Koncert „Młodzi Niezłomnym”. Koncert był emitowany w Programie 1 Polskiego Radia oraz został zamieszczony na profilu i Facebooku MEiN ze wskazaniem do wy korzystania w szkołach jako muzyczna lekcja historii.

Jednym z ostatnich sukcesów Zespołu jest uzyskanie nagrody głównej za teledysk „Kto ty jesteś” w konkursie videoklipów produkcji polskiej i zagranicznej w ramach XIII Międzynarodowego Festiwalu Filmowe go Niepokorni Niezłomni Wyklęci w Gdyni.

Do konkursu zostało nominowanych aż pięć teledysków Zespołu o tematyce patriotycznej wśród 15 zakwalifikowanych.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na widowni wstęp na koncert wyłącznie za okazaniem zaproszenia.

Koncert będzie transmitowany w czasie rzeczywistym na kanale YouTube Radia FARA .

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia.

Monika Brewczak
kierownik artystyczny zespołu SOUL

Łukasz Kot
organizator projektu
prezes Stowarzyszeni a PRO ARTIS

źródło: materiały nadesłane

foto nagłówek: poglądowe, archiwum Esanok.pl

02-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)