REKLAMA
REKLAMA

Materac 160×200 – czy to optymalne rozwiązanie dla par?

Aby organizm człowieka mógł prawidłowo funkcjonować, potrzebny jest odpowiedni sen. Wpływa on na nasze zdrowie i samopoczucie w ciągu dnia. Gdy śpimy, w naszym organizmie zachodzi szereg procesów regeneracyjnych. Czynnikiem, który wpływa bezpośrednio na jakość snu, jest materac — musi być dobrze dobrany. Dotyczy to zarówno wypełnienia, jak i rozmiaru. Dwie osoby oczywiście będą potrzebowały większej przestrzeni do spania. Standardowym rozmiarem jest 160×200. Czy będzie to optymalne rozwiązanie dla par?

Idealny rozmiar materaca, czyli jaki? 

Obecnie na runku dostępnych jest wiele rozmiarów materacy dla par. Marka Hilding oferuje zarówno standardowe, jak i nieco mniejsze lub większe modele. Najczęściej wybieranym przez pary produktem jest materac 160×200. Jednak czy jest to optymalne rozwiązanie? Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy najpierw dowiedzieć się jakie czynniki są ważne przy doborze rozmiaru.

Najistotniejszą kwestią jest oczywiście wzrost. Przyjmuje się, że dobra długość materaca powinna być co najmniej 15 centymetrów większa niż wzrost użytkowników. Oczywiście bierzemy pod uwagę parametry wyższej osoby z pary. Według danych statystycznych mężczyźni w Polsce są zazwyczaj wyżsi od kobiet, a ich średni wzrost wynosi 177,3 cm. Dlatego możemy uznać, że materac 160×200 będzie optymalnym rozwiązaniem dla pary pod względem długości. A co z szerokością? Otóż przyjmuje się, że minimalny wymiar dla jednej osoby to 70 cm. Zatem materac o szerokości 160 cm, jaki posiada w swojej ofercie marka Hilding będzie odpowiedni. Każda osoba będzie mogła swobodnie zmieniać pozycję podczas snu.

Kolejną ważną kwestią jest wymiar posiadanego stelażu. Materac musi być dopasowany dokładnie do wymiarów łóżka — nie może być ani mniejszy, ani większy. W obu przypadkach może to powodować uszkodzenie wkładu lub przesuwanie się materaca, przez co sen będzie niekomfortowy. Jednym ze standardowych wymiarów łóżek dwuosobowych jest właśnie 160×200. Dlatego i pod tym względem materac 160×200 będzie optymalnym rozwiązaniem dla pary.

Jaki materac 160×200 wybrać dla pary? 

No dobrze, wiemy już, że materac o wymiarach 160×200 będzie optymalnym rozwiązaniem dla dwóch osób. Jednak to nie wszystko. Ważne są też inne parametry takie jak np. rodzaj wypełnienia. Marka Hilding w swojej ofercie posiada różne typy materacy w rozmiarze 160×200. Niektóre z nich są dedykowane zwłaszcza do łóżek dwuosobowych.

Jednym z przykładów materaca dedykowanego parom jest Hilding Flamenco. Zbudowany jest na podstawie systemu Multipocket. Oznacza to, że posiada wiele małych sprężynek, a każda z nich pracuje osobno. Dzięki temu podczas snu nie odczuwa się drgań i ruchów, które wykonuje partner po drugiej stronie łóżka. Duża elastyczność punktowa zapewnia komfort nawet parom o dużej różnicy wagowej. Lżejsza osoba nie będzie zapadała się do środka i odczuwała nadmiernego poruszania materacem.

W ofercie marki Hilding dostępne są także inne materace sprężynowe w systemie Multipocket takie jak Hilding Electro oraz Hilding Macarena. Ten drugi również szczególnie polecany jest do łóżek dwuosobowych. Charakteryzuje się dużą elastycznością punktową, a do tego posiada właściwości prozdrowotne. Sprężyny tworzą 7 stref o różnym poziomie twardości, które dopasowują się do potrzeb poszczególnych części ciała. Materac wykorzystuje też właściwości termoelastycznej pianki Visco, która dopasowuje się do ciała i zmniejsza napięcie mięśniowe. Wszystkie modele dostępne są oczywiście w rozmiarze 160×200, który zdecydowanie będzie optymalnym rozwiązaniem dla par.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

29-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym: