REKLAMA
REKLAMA

MIĘDZYBRODZIE. Zdewastowano tablicę upamiętniającą papieża Jana Pawła II (ZDJĘCIA)

MIĘDZYBRODZIE / PODKARPACIE. Na naszą skrzynkę redakcyjną wpłynęła wiadomość o zdewastowaniu tablicy upamiętniającej papieża Polaka Jana Pawła II, która znajduje się obok Cerkwi Świętej Trójcy w Międzybrodziu. Przypomnijmy, że ufundowali ją mieszkańcy i przyjaciele Międzybrodzia. Zamontowano ją na kamieniu obok pomnika papieża w maju 2020 roku.

Tablicę ze słowami świętego Jana Pawła II zamontowano na kamieniu w maju 2020 roku z inicjatywy mieszkańców i przyjaciół Międzybrodzia. Pamiątka znajduje się tuż obok ławki, na której umieszczono pomnik papieża Polaka.

„Dziękuję Bogu za majestat i piękno stworzonego świata”

Świętemu Janowi Pawłowi II w 100-lecie urodzin. 1920 – 18 maja – 2020

Mieszkańcy i Przyjaciele Międzybrodzia

Jak dowiadujemy się z przesłanego do naszej redakcji maila, w nocy z 7 na 8 czerwca br., ktoś zdewastował tablicę za pomocą farby w sprayu.

Sprawa nie została na ten moment zgłoszona na policję, jednak jak się dowiadujemy, funkcjonariusze zajmą się tym zdarzeniem.

Do sanockiej policji nie wpłynęło dotychczas zawiadomienie czy zgłoszenie w tej sprawie. Natomiast na podstawie otrzymanej informacji podjęliśmy czynności wyjaśniające – przekazuje kom. Monika Hędrzak, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku. – Wstępnie zdarzenie zakwalifikowano jako zniszczenie lub uszkodzenie mienia.  Po zebraniu materiału dowodowego, możliwe będzie doprecyzowanie kwalifikacji popełnionego czynu.

Zniszczenie lub uszkodzenie cudzej rzeczy

Art. 288
§ 1. Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Obraza uczuć religijnych

Art. 196
Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

„Cerkiewka” jest doskonale znana mieszkańcom Międzybrodzia, Sanoka i okolic. Trasa z Białej Góry do cerkwi jest popularnym traktem dla biegaczy, rowerzystów i spacerowiczów. Cerkiew jest również chętnie odwiedzanym przez turystów obiektem, szczególnie w okresie letnim.

Do sprawy wrócimy.

źródło: Red., materiały nadesłane

14-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)