REKLAMA
REKLAMA

Mundurowi przypomnieli najmłodszym o bezpieczeństwie na drodze (FOTO)

CZASZYN / PODKARPACIE. Policyjna maskotka Pingwin odwiedziła dzieci w Czaszynie. Z okazji Dnia Dziecka odbył się tam piknik dla najmłodszych. Organizatorzy zapewnili dzieciom mnóstwo atrakcji, natomiast policjanci wykorzystali ten czas na to, aby porozmawiać o bezpieczeństwie.

Policjanci w codziennej służbie dbają, aby dzieci były bezpieczne. Mundurowi prowadzą wiele działań podczas, których informują najmłodszych o zagrożeniach oraz sposobach radzenia sobie z nimi. Wszystko po to, aby dzieci od najmłodszych lat potrafiły zadbać o własne bezpieczeństwo.

W miniony piątek, funkcjonariusze z Posterunku Policji w Zagórzu wraz z Pingwinem – maskotką sanockich policjantów odwiedzili dzieci w Czaszynie. W trakcie spotkania mundurowi przypomnieli najmłodszym o bezpieczeństwie na drodze. Zwrócili również uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność oraz mogą uratować życie. Policjanci przestrzegali najmłodszych przed kontaktem z nieznajomymi osobami. Mówili jak prawidłowo powiadomić służby o wypadku czy sytuacji, w której ktoś potrzebuje naszej pomocy. Mając na uwadze zbliżające się wakacje, szczególną uwagę poświęcono bezpieczeństwu podczas letniego wypoczynku.

Była to także okazja do tego, aby powiedzieć o pracy policjanta, pokazać wyposażenie do służby i policyjny radiowóz. Najwięcej radości sprawiła jednak dzieciom policyjna maskotka Pingwin.

KPP Sanok

09-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)