REKLAMA
REKLAMA

Na granicy odwrócenia trendu. „Widzieliśmy obrazki, które trudno komentować”

POLSKA. – To pierwszy tydzień, od wielu tygodni, kiedy liczba średnio-dziennych przypadków zakażenia zwiększyła się i jest to zauważalne. To zwiększenie o blisko 5 procent – oświadczył podczas konferencji prasowej Adam Niedzielski, minister zdrowia.

EuQwI4tXUAADHd6Foto: Ministerstwo Zdrowia / Twitter

 Do tej pory obserwowaliśmy zmniejszenie dziennej liczby zakażeń. Dzisiejsza liczba zakażeń wynosząca 2,5 tysiąca przypadków, wydaje się liczbą małą, ale przypominam, że to liczba która raportuje faktyczne przypadki z niedzieli. Jest ona wyższa o ponad sto osób od liczby, która była raportowana tydzień temu – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Przypomnijmy, że w poniedziałek 15 lutego Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 2 543 nowych zachorowaniach na COVID-19. W ciągu ostatniej doby na Podkarpaciu wykryto 211 przypadków. Odnotowano 2 zgony – obydwa związane z chorobami współistniejącymi.

Minister Niedzielski dodał, że wskaźnikiem obserwowanym przez ministerstwo zdrowia jest wzrost liczby badań i zleceń w POZ. Minister zdrowia stwierdził, że w ostatnim tygodniu było prawie 66,5 tysiąca zleceń testów z POZ, a tydzień wcześniej – 63,5 tysiąca.

– Jesteśmy na granicy odwrócenia trendu. Wskaźnik R, informujący o rozprzestrzenianiu wirusa, w ostatnich tygodniach oscylował około 1. Teraz doszło do wzrostu. W najbliższych dniach dojdzie zapewne do przekroczenia tego poziomu – alarmuje Niedzielski.

Minister pokazał podczas konferencji nagranie z Zakopanego i zaapelował o przestrzeganie obostrzeń.

 

WIĘCEJ informacji: Kliknij >>>>>>

Źródło: Polsat News, Ministerstwo Zdrowia / Twitter

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

ZAKOPANE: Kolejny dzień imprezy. Tu już nikt nie przejmuje się obostrzeniami

15-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)