REKLAMA
REKLAMA

Nadanie tytułu Honorowego Obywatela Miasta Sanoka dla Jerzego Ginalskiego

SANOK / PODKARPACIE. Uroczysta Sesja Rady Miasta Sanoka VIII kadencji odbędzie się 3 grudnia 2021r. Początek o godz. 17.00 w Auli Uczelni Państwowej im. Jana Grodka przy ul. Mickiewicza 21 w Sanoku. Podczas sesji zostanie nadany tytułu Honorowego Obywatela Miasta Sanoka dla Pana Jerzego Ginalskiego. Nadanie tytułu jest efektem inicjatywy uchwałodawczej grupy sanoczan, która kilkanaście miesięcy temu złożyła stosowne dokumenty.

Porządek obrad:

1. Otwarcie posiedzenia.

2. Powołanie sekretarza sesji.

3. Nadanie tytułu Honorowego Obywatela Miasta Sanoka dla Pana Jerzego Ginalskiego.
3.1. wystąpienie wnioskodawcy,
3.2. odczytanie uchwały Rady Miasta,
3.3. wręczenie aktu nadania.

4. Wystąpienie laureata oraz zaproszonych gości.

5. Zamknięcie obrad sesji.


Jerzy Józef Ginalski urodzony 19 marca 1957 w Krośnie – absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Krośnie. Ukończył studia na kierunku archeologia Polski i powszechna na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Po ukończeniu archeologii na Uniwersytecie Jagiellońskim rozpoczął pracę w Zbiorczej Szkole Gminnej w Jedliczu, gdzie jako referent ds. administracyjnych rozdawał nauczycielom kartki żywnościowe w stanie wojennym. Później zajmował się muzealnictwem w Wydziale Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Krośnie. Następnie trafił do miejscowego Muzeum Okręgowego, gdzie prowadził badania archeologiczne, a później pełnił funkcję Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków Archeologicznych w Państwowej Służbie Ochrony Zabytków w Krośnie. W roku 1999 Jerzy Ginalski wygrał konkurs na stanowisko dyrektora Muzeum Historycznego – Pałacu w Dukli. Po krótkim okresie kierowania Pałacem w Dukli na stałe związał swoje losy z Sanokiem, obejmując 15 lipca 1999 roku stanowisko Dyrektora Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, którym zarządza do dnia dzisiejszego.

Na zdjęciu Jerzy Ginalski. Archiwum redakcji.ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Lekarz czy urzędnik? Lekarze z PSNLiN mówią jak jest! / tvPolska.pl

02-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)