REKLAMA
REKLAMA

Pomysł budowy ronda przypadł Wam do gustu. WYNIKI głosowania!

SANOK / PODKARPACIE. Tydzień temu zapytaliśmy Państwa, co sądzicie o pomyśle budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Dmowskiego, Jana Pawła II i II Pułku Strzelców Podhalańskich w Sanoku. Sama publikacja była pokłosiem interwencji, która wpłynęła do naszej redakcji. Niebezpieczne skrzyżowanie w Sanoku. Wybudować rondo? (ANKIETA, FOTO)

Grafika poglądowa.

– Aby zmniejszyć liczbę kolizji, trzeba tu zastosować ruch okrężny, który jest o wiele wygodniejszy i bezpieczniejszy! – argumentował Internauta, która napisał do naszej redakcji.

Jak już informowaliśmy, wymienione ulice mają trzech zarządców: Dmowskiego to droga wojewódzka, Jana Pawła II to ulica powiatowa, z kolei II Pułku Strzelców Podhalańskich jest ulicą miejską.

Po tygodniu głosowania postanowiliśmy zamknąć ankietę i podzielić się z Państwem wynikami.

W ankiecie oddano 871 głosów. 569 z nich było „za” pomysłem wybudowania ronda na tym skrzyżowaniu, co stanowi 65% oddanych głosów. 302 głosy były „przeciw” 35 %.

Wyniki głosowania.

Skrzyżowanie w policyjnych statystykach

– Na wskazanym skrzyżowaniu w bieżącym roku odnotowano 7 zdarzeń drogowych, w tym 2 wypadki drogowe i 5 kolizji – informuje kom. Monika Hędrzak, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku.

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich przejął Dmowskiego

Czy sami zarządcy poszczególnych traktów rozważali wprowadzenie ruchu okrężnego na tym skrzyżowaniu? Na odpowiedzi czekamy ze Starostwa Powiatowego w Sanoku oraz z Urzędu Miasta w Sanoku. Odpowiedź otrzymaliśmy natomiast z Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, który jest odpowiedzialny za ulicę Dmowskiego.

– Odcinek drogi wojewódzkiej w Sanoku obejmujący przedmiotowe skrzyżowanie został przez tut. Zarząd przejęty od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z dniem 1 lutego 2020 roku. Od tego czasu do PZDW nie wpłynęły żadne wnioski od użytkowników drogi, Policji czy służb utrzymaniowo-nadzorujących, dotyczące konieczności przebudowy tego skrzyżowania. Nie mamy wiedzy czy takie wnioski były w poprzednich latach kierowane do GDDKiA – zaznacza Aldona Gujda, specjalista ds. Informacji Publicznej w Podkarpackim Zarządzie Dróg Wojewódzkich.


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Lekarz czy urzędnik? Lekarze z PSNLiN mówią jak jest! / tvPolska.pl

02-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)