REKLAMA
REKLAMA

Niecodzienna akcja policjantów

Policjanci z komisariatu w Radymnie podjęli nietypową interwencję. Zgłoszenie dotyczyło bocianiego gniazda, które spadło ze słupa energetycznego, a młode bociany miały chodzić w pobliżu jezdni. Niestety upadku z tak dużej wysokości nie przeżył jeden z bocianów. Pozostałe dwa młode ptaki były bezpieczne. Ptaki trafiły do lecznicy dla zwierząt w Przemyślu.

Wczoraj przed godz. 9, dyżurny jarosławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w Chotyńcu, ze słupa energetycznego spadło bocianie gniazdo, a przebywające w nim wcześniej młode bociany chodzą w pobliżu jezdni. Policjanci podjęli interwencję w tej sprawie. Na miejscu okazało się, że jeden młody bocian nie przeżył upadku, pozostałym dwóm ptakom nic się nie stało. Bociany były bezpieczne, znajdowały się na łące i nie zagrażały bezpieczeństwu uczestnikom ruchu drogowego.

Policjanci skontaktowali się z pogotowiem energetycznym oraz z Urzędem Gminy Radymno. Ostatecznie bociany trafiły do lecznicy dla zwierząt w Przemyślu, gdzie otrzymały bezpieczne schronienie.

KPP Jarosław

24-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)