REKLAMA
REKLAMA

Nielegalne papierosy, krajanka tytoniowa i… gotówka w pralce (VIDEO, ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Blisko 12 tysięcy paczek papierosów i 42 kg krajanki tytoniowej zatrzymali funkcjonariusze podkarpackiej KAS podczas przeszukania jednej z posesji w powiecie przeworskim (woj. podkarpackie). Funkcjonariusze wykryli także gotówkę, schowaną w pralce.

W związku z podejrzeniem przechowywania na jednej z posesji w powiecie przeworskim znacznych ilości towarów pochodzących z przemytu , funkcjonariusze KAS przeszukali to miejsce.

Na miejscu zastali właściciela posesji , 58-letniego mężczyznę, który na widok funkcjonariuszy Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu postanowił zabarykadować się w domu. Po wejściu do środka funkcjonariusze obezwładnili agresywnego mężczyznę. Jego zachowanie potwierdziło wcześniejsze podejrzenia funkcjonariuszy. Zarówno w domu, jak i w pomieszczeniach gospodarczych przechowywane były znaczne ilości nielegalnych wyrobów tytoniowych. Kartonowe pudła i plastikowe opakowania wypełnione były papierosami i krajanką tytoniową.
Łącznie zabezpieczono prawie 12 tysięcy paczek papierosów oraz 42,3 kg krajanki tytoniowej, bez polskich znaków akcyzy.

Podczas przeszukania domu funkcjonariusze wykryli także gotówkę w różnych walutach, o łącznej równowartości ponad 21 tys. złotych. Pieniądze schowane były w pralce.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu. Gdyby zatrzymany towar trafił do nielegalnego obrotu, Skarb Państwa straciłby ponad 230 tys. złotych z tytułu nieuiszczonych należności celno- podatkowych.

mł. aspirant Edyta Chabowska

rzecznik prasowy
Referat Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej
Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie

źródło: materiały nadesłane, video: Youtube.com / KAS

09-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)