REKLAMA
REKLAMA

Niezniszczalny „Buli” z nowym kontraktem

SANOK / PODKARPACIE. Wychowanek sanockiego hokeja Bogusław Rąpała nie zamierza jeszcze wieszać łyżew na kołku. 39-letni kapitan związał się umową do końca nadchodzącego sezonu. Dwuletnią umowę podpisał natomiast 19-letni Łukasz Łyko.

– Boguś to ikona sanockiego hokeja, filar obrony od wielu lat. To gracz, który nie boi się kontuzji i niestraszne mu są drobniejsze urazy. Od wielu lat rozgrywa pełny sezon i zawsze na niego można liczyć. Cieszymy się, że jeszcze pomoże nam w przyszłym sezonie, bo to ważne przy naszych brakach kadrowych – wyjaśnił Michał Radwański, prezes Ciarko STS Sanok.

Doskonale znany kibicom popularny „Buli”, który w grudniu będzie obchodził 40. urodziny to dwukrotny mistrz Polski z sanockim klubem (2012, 2014) oraz srebrny medalista z GKS Katowice (2018). W polskiej ekstralidze rozegrał 719 spotkań, w których zdobył 53 brami i zaliczył 164 asysty. Na ławce kar spędził 1151 minut. W ostatnim sezonie uzbierał 12 punktów (2 gole, 10 kluczowych zagrań) i 48 minut karnych w 39 spotkaniach.

Bogusław Rąpała jest trzecim najczęściej karanym zawodnikiem w historii Ekstraligi (1151). Liderem jest Piotr Zdunek (1299 minut), a drugie miejsce zajmuje Maciej Urbanowicz (1181).

Dwuletnią umowę podpisał również 19-letni Łukasz Łyko, który w 26 spotkaniach sezonu 2020/2021 zdobył jedną bramkę.

– Łukasz to młody perspektywiczny zawodnik. Uczęszcza na wszystkie treningi i nie można odmówić mu ambicji – dodał Radwański.

Obecna kadra Ciarko STS-u Sanok

Bramkarze:
Patrik Spěšný, Kacper Wojciechowski, Filip Świderski.

Obrońcy:
Kamil Olearczyk, Karol Biłas, Bartosz Florczak, Bogusław Rąpała.

Napastnicy:
Marek Strzyżowski, Maciej Witan, Jakub Bukowski, Konrad Filipek, Mateusz Wilusz, Maciej Bielec, Łukasz Łyko.

źródło: hokej.net
foto: Tomasz Sowa

30-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)