REKLAMA
REKLAMA

NOWOTANIEC. Konkurs „Posadzki z wielokątów foremnych” rozstrzygnięty. Znamy zwycięzców!

NOWOTANIEC / PODKARPACIE. Rozstrzygnięto powiatowy konkurs „Posadzki z wielokątów foremnych”. Zadanie uczestników było niełatwe. Należało wykonać rzetelną, mozolną pracę i wykazać się dokładnością i cierpliwością. Wiedza matematyczna była tu oparciem, ale liczyła się przede wszystkim pracowitość i sumienność.

Geometria, wielokąty foremne, symetria, konstrukcje, mozaiki, układanki – niektórym kojarzą się dość przyjemnie… Nie wszystkim – wiadomo, trzeba użyć ołówka, mieć przy sobie przybory geometryczne i rysować i to dokładnie, bo Pani znowu każe poprawić. „Przecież tak ładnie narysowałem, a Pani się czepia i mówi, że nie zatemperowałem ołówka i że gdybym był inżynierem to ten most by się zawalił…” Ale na szczęście są jeszcze pasjonaci, którzy widzą, wiedzą, czują, poprawiają, aż będzie wszystko perfekcyjnie. Oni nie machną ręką i nie powiedzą: „Coś jest nie tak, ale już niech tak zostanie… Nie chce mi się już nic robić…” – i tacy ludzie wzięli udział w naszym, powiatowym konkursie „Posadzki z wielokątów foremnych”, który został rozstrzygnięty 11 czerwca w Zespole Szkół w Nowotańcu.

Uczestnicy – uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych – mieli za zadanie zrobienie wyklejanki, mozaiki z wielokątów foremnych. W konkursie wzięło udział 11 szkół: SP Falejówka, SP Zarszyn, SP Pielnia, SP Niebieszczany, SP Prusiek, SP Bukowsko, SP Pobiedno, SP1 Sanok, SP3 Sanok, SP4 Sanok oraz SP Nowotaniec, zawodników było 53. Zmaganiom patronowała Fundacja mBanku, która była sponsorem nagród. To już drugi konkurs, na którego organizację o trzymaliśmy wsparcie.

Zadanie uczestników było niełatwe. Należało wykonać rzetelną, mozolną pracę i wykazać się dokładnością i cierpliwością. Wiedza matematyczna była tu oparciem, ale liczyła się przede wszystkim pracowitość i sumienność. Uczestnicy wspominali, że czasem trzeba było wykonać kilka prób, poprawek itd., niektórzy się zaniechali, nie mając już cierpliwości. Obecnie i to nie tylko w dobie pandemii – w ogóle, bardzo ważny jest nacisk na precyzję i staranność, a geometria właśnie tego uczy. Cieszymy się, że tylu było uczestników konkursu i mamy nadzieję, że to prawdziwi pasjonaci tego działu matematyki.

Oto lista zwycięzców:

Miejsce I
Kamila Wolan SP1 Sanok
Gabriela Pałuk SP Nowotaniec
Natalia Kabala SP Nowotaniec
Wiktor Kozdroń SP Falejówka

Miejsce II
Maria Czapor SP4 Sanok
Patryk Jessup SP3 Sanok

Miejsce III
Maria Kalbarczyk SP1 Sanok
Natalia Orybkiewicz SP Bukowsko
Maja Wojtanowska SP 4 Sanok

Wyróżnienia
Sara Sitarz SP Niebieszczany
Kinga Kądziołka SP Prusiek
Monika Kończyk SP Pielnia
Martyna Rysz SP Zarszyn
Patrycja Mularczyk SP Bukowsko
Lena Jackiw SP3 Sanok
Magdalena Chryń SP3 Sanok
Zuzanna Małek SP4 Sanok
Zofia Litwin SP4 Sanok
Zofia Rakoczy SP4 Sanok
Karol Materna SP4 Sanok

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wykonane prace. Jesteśmy bardzo wdzięczni opiekunom za zaangażowanie uczniów oraz dopilnowanie spraw merytorycznych i organizacyjnych – mówi Katarzyna Dworzańska-Bobko z Zespołu Szkół w Nowotańcu.

źródło: materiały nadesłane

22-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)