REKLAMA
REKLAMA

Od 12 lutego otwarte hotele, kina i teatry. Restauracje nadal zamknięte (VIDEO)

Od 12 lutego otwarte hotele, kina i teatry. Restauracje nadal zamknięte (VIDEO)

POLSKA. Od 12 lutego warunkowo na dwa tygodnie otwarte zostają hotele, a także kina, teatry, opery. Otwarty zostaje również sport na świeżym powietrzu (m.in. korty tenisowe, stoki narciarskie) oraz pływalnie.

EtdGWDQXIAAmJK4foto: Krystian Maj / KPRM

Przedstawiamy nasze decyzje dotyczące ewentualnych luzowań i funkcjonowania gospodarki w reżimie sanitarnym na kolejne dwa tygodnie. Przez cały tydzień wsłuchiwaliśmy się w głosy środowisk gospodarczych, ekspertów i Rady Medycznej. Od wielu tygodni obserwujemy stabilizację zachorowań, mamy sytuację lepszą jeśli chodzi o poziom zajętości łóżek covidowych i respiratorowych. Liczba zgonów jest cały czas niepokojąca i dlatego możemy dzisiaj mówić jedynie o kruchej stabilizacji – mówił podczas piątkowej konferencji w KPRM premier Mateusz Morawiecki.

Premier podkreślił, że koronawirus zachowuje się agresywnie, stąd decyzje rządu są bardzo ostrożne. – Nie możemy sobie pozwolić na zbytnie luzowanie. Stopniowość jest podstawową cechą charakterystyczną naszego postępowania, sprawdzamy jakie są dane pandemiczne. Po dwóch tygodniach od wdrożenia nowych zasad mamy pewien punkt sprawdzenia, jak zachowuje się wirus w odniesieniu do liczby zachorowań, liczby zgonów, zajętych łóżek covidowych i respiratorów, jakie jest tempo szczepień. – dodał Mateusz Morawiecki.

NOWE OBOSTRZENIA – OD 12 LUTEGO DO 26 LUTEGO

  • Wdrożone warunkowo na dwa tygodnie.
  • Nadal obowiązuje reżim sanitarny.
  1. Hotele  – dostępne dla wszystkich przy zachowaniu reżimu sanitarnego (50% dostępnych pokoi, posiłki serwowane tylko do pokoi, na życzenie gości. Restauracje hotelowe – zamknięte).
  2. Kina, teatry, opery i filharmonie ponownie otwarte – podczas wydarzeń kulturalnych zajętych może być maksymalnie 50% miejsc siedzących. Obowiązują maseczki. Zakaz konsumpcji.
  3. Otwarte baseny. UWAGA! Aquaparki nadal będą nieczynne.
  4. Stoki otwarte.
  5. Otwarte boiska zewnętrzne, korty itp. – wznowiony amatorski sport na świeżym powietrzu.
  6. Siłownie dalej zamknięte.
  7. Restauracje – tak jak do tej pory – będą mogły wydawać posiłki na wynos i w dowozie.

Nasze decyzje będą obowiązywać przez dwa tygodnie od przyszłego piątku, żeby wszyscy mogli się odpowiednio przygotować do zmian, ale już teraz musimy być gotowi na różne warianty. COVID-19 jest nieprzewidywalny. Restauracje, siłownie, kluby fitness i część działalności gospodarczych zostaje nadal zamknięta – oświadczył szef rządu.

źródło: gov.pl, KPRM / Twitter, Facebook. Opracował Kacper Ciuba

05-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)