REKLAMA
REKLAMA

Oszustwo na policjanta. Seniorka straciła 30 tys. złotych!

JAROSŁAW/ PODKARPACIE. 30 tys. złotych straciła 71-letnia kobieta, którą oszukano metodą „na policjanta”. Oszust, podający się za funkcjonariusza, nakłonił mieszkankę Jarosławia do przelania pieniędzy na wskazany rachunek bankowy. Jarosławska policja apeluje, w szczególności do osób starszych, o ostrożność w kontaktach telefonicznych, zwłaszcza gdy osoba po drugiej stronie słuchawki chce od nas pieniędzy. Przypominamy także o tym, że policjanci nigdy nie proszą o przekazywanie pieniędzy.

Wczoraj, dyżurny jarosławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o wyłudzeniu pieniędzy od 71-letniej mieszkanki Jarosławia. Jak ustalili funkcjonariusze, do kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Rzekomy funkcjonariusz przedstawił się z imienia i nazwiska oraz podał nr legitymacji służbowej. Oświadczył kobiecie, że ktoś się włamał na jej konto bankowe. Poprosił, żeby rozmowa została w tajemnicy, bo policja ma już namierzonych sprawców. Poinformował seniorkę, że w ramach współpracy z policją ma wpłacać 30 tys. zł na wskazane konto bankowe, co ma przyspieszyć złapanie sprawców.

Kobieta nie podejrzewając złych intencji dzwoniącego, udała się do banku i wybrała 10 tys. zł. Pozostałą kwotę zabrała z domu i całość gotówki wpłaciła na podany przez oszusta rachunek bankowy w innej placówce. Po dokonaniu przelewu, kobieta spaliła potwierdzenie wpłaty, gdyż takie były polecenia dzwoniącego mężczyzny.

Dopiero po pewnym czasie mieszkanka Jarosławia zorientowała się, że została oszukana. Sprawa została zgłoszona policjantom.

POLICJA APELUJE O OSTROŻNOŚĆ

Policja ostrzega przed takimi połączeniami. Nie przekazujmy pieniędzy obcym osobom, bez względu na okoliczności, ani nie dokonujmy przelewów na wskazane przez te osoby konta. Nie podawajmy przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego miejsca zamieszkania i oszczędności. Nigdy nie ulegajmy presji czasu, którą wywierają oszuści. W każdym takim przypadku konsultujmy się z członkami rodziny i weryfikujmy informacje przekazywane nam przez telefon. W przypadku otrzymania telefonu od obcej osoby z prośbą o przekazanie pieniędzy, należy bezzwłocznie poinformować Policję pod nr alarmowym 112.

zdjęcie podglądowe

źródło: KPP Jarosław


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Jerzy Zięba: Eksperyment w Ślepo! Kto poniesie konsekwencje?

tvPolska

30-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)