REKLAMA
REKLAMA

Znaleziono sprawcę kradzieży tablicy należącej do OSP! (FOTO)

POWIAT BRZOZOWSKI. Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Haczowie ustalili sprawcę kradzieży tablicy pamiątkowej z budynku Ochotniczej Straży Pożarnej we Wzdowie. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec tej samem miejscowości. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży. Teraz odpowie przed sądem. Może mu grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek około godz. 11, dzielnicowi z Posterunku Policji w Haczowie zostali powiadomieni przez mieszkankę Wzdowa, że na terenie jej posesji znajduje się płyta kamienna, którą ktoś podrzucił. Jak wynikało z relacji zgłaszającej, była ona uszkodzona.

Okazało się, że przedmiotowa płyta kamienna, to tablica upamiętniająca 105 rocznicę powstania Ochotniczej Straży Pożarnej we Wzdowie. Jak ustalili policjanci, tablica została skradziona poprzedniej nocy z budynku remizy. Mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

Funkcjonariusze szybko ustalili, że związek z tym zdarzeniem może mieć 23-letni mieszkaniec Wzdowa. Z ustaleń mundurowych wynikało, że mężczyzna ukradł tablicę z budynku OSP, a następnie podrzucił ją na teren jednej z posesji i postawił na skrzynce gazowej. W wyniku upadku tablica uległa uszkodzeniu.

Mężczyzna jeszcze tego samego dnia został zatrzymany. Usłyszał zarzut kradzieży. Przyznał się do jego popełnienia i złożył wyjaśnienia. 23-latek nie potrafił racjonalnie wyjaśnić swojego postępowania. Tłumaczył je ilością spożytego w tym dniu alkoholu.

Wkrótce za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za kradzież kodeks karny przewiduje kare pobawienia wolności nawet do 5 lat.

O zdarzeniu informowaliśmy tutaj:  

Okradli strażaków OSP! „Bardzo nas to boli” (FOTO)

źródło: KPP Brzozów


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

30-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)