REKLAMA
REKLAMA

Pierwsze seniorskie mistrzostwa Polski karateków z Niebieszczan (ZDJĘCIA)

NIEBIESZCZANY / PODKARPACIE. Za nami 48. Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin, które odbyły się w Nowym Tomyślu. Klub UKS KKK Kumite Niebieszczany po raz pierwszy na turnieju tej rangi, reprezentowali Dawid Koczera i Seweryn Śliwianka, obaj startowali w kategorii do 70 kg.

Dawid Koczera po jednogłośnie wygranej walce z mistrzem Śląska zakwalifikował się do ćwierćfinałów, ale niestety uległ zawodnikowi, który został wicemistrzem Polski, a wcześniej wielokrotnie startował na tym turnieju zdobywając wysokie miejsca na podium. 

Z kolei Seweryn Śliwianka odpadł po walce z mistrzem Europy, ale decyzja o jego przegranej nie była jednoznaczna, ponieważ jeden sędziów wskazał na niego, drugi na remis, a pozostała dwójka zdecydowała o wygranej jego przeciwnika.

Start w mistrzostwach Polski był dobrą decyzją, jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że nasi podopieczni stają do walki z utytułowanymi zawodnikami i trzymają się ustalonej taktyki. Dawid i Seweryn stoczyli mocne i bardzo dobre techniczne pojedynki, tym samym ich postawa daje nadzieje to, że jeszcze nie jeden prestiżowy turniej przed nimi bo to przecież ich początki w kategorii seniorskiej – mówi Anna Czaban z UKS Karate Kyokushin Kumite Niebieszczany.

źródło: materiały nadesłane

13-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)