REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE. 82-letnia kierująca seicento potrąciła 35-letnią pieszą (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj w miejscowości Stara Bircza. Kierująca fiatem potrąciła pieszą, która szła prawą stroną jezdni, nie mając odblasków. Piesza doznała obrażeń i została przewieziona do szpitala. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Wczoraj o godz. 16.30, policjanci z posterunku w Birczy zostali skierowani na miejsce zdarzenia drogowego, do którego doszło w miejscowości Stara Bircza. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że 82-letnia mieszkanka powiatu przemyskiego, kierująca fiatem, jadąc w kierunku miejscowości Bircza drogą K-28, potrąciła pieszą, która prawdopodobnie weszła nagle przed pojazd.

Piesza poruszała się prawą stroną jezdni i nie posiadała elementów odblaskowych. 35-letnia mieszkanka powiatu przemyskiego z obrażeniami została przewieziona do szpitala. Mundurowi ustalili, że kierująca fiatem była trzeźwa.

Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Policja apeluje, abyśmy poruszając się po drogach, pamiętali, że w tym okresie szybko zapadający zmrok, długie wieczory i często trudne warunki atmosferyczne sprawiają, że piesi mogą być praktycznie niewidoczni dla innych uczestników ruchu. Każda osoba, która o świcie czy zmierzchu porusza się po drodze, powinna mieć przy sobie elementy odblaskowe. Jednocześnie przypominamy, że pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używać elementów odblaskowych w taki sposób, aby być widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: KMP Przemyśl


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Koszmarny wypadek. Nie żyje dwóch strażaków OSP. Jechali do pożaru (ZDJĘCIA)

 

foto: Pomoc Drogowa Truck & Bus J&J Hejnowicz


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

02-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)