REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE. Młody kierowca potrącił nastolatkę i uciekł

PODKARPACIE. Zarzut spowodowania wypadku oraz ucieczki z miejsca zdarzenia usłyszał 20-letni kierowca fiata seicento. Młody mężczyzna na ul. Mickiewicza w Kańczudze potrącił 14-latkę i uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając jej pomocy. Sprawcę wypadku zatrzymali policjanci z Kańczugi. Grozi mu do 4,5 roku pozbawienia wolności.

W minioną sobotę, po godz. 20, dyżurny przeworskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o wypadku, do jakiego doszło na ul. Mickiewicza w Kańczudze. Na miejsce została skierowana karetka pogotowia i policyjne patrole. Mundurowi ustalili przebieg zdarzenia, z którego wynikało, że 14-letnia mieszkanka tej miejscowości, idąc chodnikiem został potrącona przez kierowcę fiata seicento, który odjechał miejsca zdarzenia nie udzielając jej pomocy. Poszkodowana nastolatka trafiła do szpitala.

Kańczudzcy policjanci pracujący na miejscu zdarzenia zabezpieczyli ślady niezbędne do ustalenia sprawcy. Do działań włączyli się również policjanci z wydziału kryminalnego z Przeworska. Intensywna praca operacyjna i dochodzeniowo-śledcza doprowadziła do ustalenia, kto w czasie wypadku kierował fiatem.

W poniedziałek policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca gminy Kańczuga. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu spowodowania wypadku oraz ucieczki z miejsca zdarzenia, bez udzielenia pomocy poszkodowanej. Grozi mu do 4,5 roku pozbawienia wolności.

Dziś Prokuratura Rejonowa w Przeworsku zastosowała wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego.

źródło: KPP Przeworsk

21-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)