REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE: Na przejściu dla pieszych korzystał z telefonu komórkowego

PODKARPACIE. Mieszkaniec Ropczyc został ukarany mandatem, ponieważ zlekceważył obowiązujące przepisy i na przejściu dla pieszych korzystał z telefonu komórkowego. Pamiętajmy, że podczas przechodzenia przez jezdnię czy torowisko, obowiązuje zakaz używania telefonu komórkowego lub innych urządzeń elektronicznych, które mogłyby rozpraszać naszą uwagę.

Od kilku dni obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego. Rozszerzyły one uprawnienia pieszych w rejonie przejść dla pieszych. Dotychczas obowiązujące prawo dawało pierwszeństwo pieszemu dopiero w sytuacji, kiedy znajdował się na przejściu, teraz przywilej ten pojawia się jeszcze przed wejściem na pasy.

Oprócz nowych uprawnień, zostały wprowadzone także pewne ograniczenia dla tej właśnie grupy użytkowników dróg. W trakcie przechodzenia na drugą stronę ulicy czy torowisko, obowiązuje zakaz używania telefonu komórkowego lub innych urządzeń elektronicznych, które mogłyby rozpraszać uwagę.

W niedzielę, na ul. Grunwaldzkiej w Ropczycach, do nowego przepisu nie zastosował się 28-letni pieszy, który przechodząc przez przejście dla pieszych, korzystał z telefonu komórkowego. Mężczyzna został ukarany mandatem.

Pamiętajmy! Pieszy, wchodząc na przejście dla pieszych, musi obserwować otoczenie i reagować na potencjalne zagrożenia ze strony kierowców pojazdów. Jeżeli osoba piesza swoim zachowaniem spowoduje zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, będzie mogła zostać ukarana grzywną w wysokości od 20 do 500 zł.

Zdjęcie poglądowe

KPP Ropczyce

10-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)