REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE: Odpowiedzą za oszustwa metodą „na rynnę”

PODKARPACIE. Zarzut oszustwa metodą „na rynnę”, usłyszało dwóch obywateli Rumunii, w wieku 34 oraz 42 lat. Mężczyźni oferowali usługi remontowe związane z wymianą rynien. Kiedy 75-letni mieszkaniec Tryńczy zgodził się za ustaloną kwotę zlecić pracę, bardzo szybko ją wykonali. Okazało się jednak, że za wykonaną usługę zażądali 12 tys. zł, a nie jak wcześniej ustalili 300 złotych.

W minioną środę, około południa, pod dom jednego z mieszkańców Tryńczy podjechał dostawczy mercedes. Wysiadło z niego trzech obywateli Rumunii. Przez dłuższą chwilę obserwowali budynek i ze sobą rozmawial, po czym podeszli do mężczyzny stojącego na podwórku. Powiedzieli mu, że prowadzą usługi remontowe związane z wymianą rynien. Swoją pracę wycenili na kwotę około 300 zł. 75-letni mieszkaniec Tryńczy zgodził się na remont. Wówczas dojechało do nich jeszcze trzech mężczyzn, również mercedesem i bardzo szybko wykonali usługę. Po zakończeniu prac zażądali za nią nie 300 złotych, a 12 tysięcy. Mieszkaniec Tryńczy zapłacił za usługę.

Kiedy senior zorientował się, że padł ofiarą oszustwa, zawiadomił dyżurnego przeworskiej jednostki. Mężczyzna podał rysopis sprawców oraz dane pojazdów, którymi się poruszali.

Kilkanaście minut późnej sieniawscy policjanci zatrzymali w Adamówce pierwszy pojazd, a w Cieplicach drugi. Podczas wykonywanych czynności, w jednym z aut, pod siedzeniem pasażera, znaleźli pieniądze pochodzące z oszustwa. Cała szóstka została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu oszustwa dwóm obywatelom Rumunii, w wieku 34 i 42 lat.

Sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone, że sprawcy mogli działać na terenie innych miejscowości województwa podkarpackiego.

KPP Przeworsk

15-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)