REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE. Ustawka w galerii handlowej! Bójka i ochroniarz kopnięty w nogę

PODKARPACIE. Policjanci z jarosławskiej komendy, kilka dni temu interweniowali w jednej z galerii na terenie miasta, gdzie doszło do pobicia trzech osób. Śledczy ustalili sprawców tego zdarzenia. Czterem osobom zostały przedstawione zarzuty pobicia o charakterze chuligańskim. Dodatkowo u jednego z mężczyzn, w trakcie przeszukania mieszkania, funkcjonariusze znaleźli narkotyki. Za swoje postępowanie odpowiedzą teraz przed sądem.

O tym, że we wtorek 31 sierpnia przed godz. 20, w jednej z galerii na terenie Jarosławia, doszło do tzw. „ustawki” oraz pobicia trzech mężczyzn, oficer dyżurny został powiadomiony przez dyspozytora centrum powiadamiania ratunkowego.

Policjanci, którzy przyjechali we wskazane miejsce ustalili, że w pasażu galerii, doszło do szarpaniny pomiędzy kilkoma osobami. Pracownicy ochrony, aby zapobiec eskalacji konfliktu, rozdzieli awanturujących się. Trzech mężczyzn zostało przez ochronę wyprowadzonych na parking podziemny, gdzie znajdowały się ich pojazdy. Na poziomie parkingu dobiegła do nich grupa osób, tych samych, które przebywały w pasażu i zaatakowała prowadzonych przez ochronę mężczyzn. Doszło do bójki. Po wymianie ciosów, atakujący uciekli. W czasie zajścia jeden z pracowników ochrony został kopnięty przez jednego z agresorów w nogę.

Interweniujący na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli nagranie z kamer monitoringu galerii.

Policjanci intensywnie pracowali nad tą sprawą. W toku prowadzonych czynności, już kolejnego dnia po zdarzeniu, mundurowi ustalili, że osoby atakujące to kibice miejscowego klubu sportowego. Odpowiedzialnymi za ten czyn okazali się trzej mieszkańcy Jarosławia w wieku 19, 20 i 21 lat oraz 16-letni mieszkaniec gminy Pawłosiów.

W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania 21-latka, śledczy ujawnili dwa woreczki strunowe z zawartością suszu roślinnego koloru brunatno-zielonego, osiem woreczków z zawartością skrystalizowanej białej substancji, 12 woreczków skrystalizowanej substancji koloru białego-pomarańczowego, 9 białych tabletek oraz dwie wagi elektroniczne. Przeprowadzone badanie testerem narkotykowym wykazało, że zabezpieczony susz to marihuana, a skrystalizowana substancja to mefedron.

Wszystkim czterem mężczyznom zostały przedstawione zarzuty udziału pobicia o charakterze chuligańskim. 21-latek odpowie dodatkowo za posiadanie narkotyków, a 20-latek za naruszenie nietykalności cielesnej pracownika ochrony w związku z interwencją. Nieletni za swoje postępowanie odpowie przed sądem rodzinnym, który zadecyduje o jego dalszym losie.

źródło: KPP Jarosław

09-09-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)