REKLAMA
REKLAMA

„Położna na medal” pracuje na Podkarpaciu!

PODKARPACIE. Joanna Kucharska z Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie zajęła drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie „Położna na medal”.

mat.pras

Foto: mat. prasowe

Joanna Kucharska z Krosna, zdobywając 1384 głosy, zajęła drugie miejsce w 7. edycji konkursu konkursu „Położna na medal”. Położna z Krosna pracuje w zawodzie od 32 lat. Od początku swojej kariery zawodowej pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim w Krośnie na stanowisku położnej w systemie rotacyjnym. Od 2009 roku pracuje również jako położna rodzinna w NZOZ Vita w Miejscu Piastowym.

Joanna Kucharska jest Absolwentką Medycznego Studium Zawodowego w Korczynie koło Krosna. Ukończyła wiele kursów kwalifikacyjnych i specjalistycznych. Uzyskała tytuł specjalistki w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologicznego.

W konkursie zwyciężyła Agnieszka Małolepszy z Łodzi (1403 głosy), a trzecie miejsce zajęła Katarzyna Janik z Opola (1242 głosy).

Konkurs „Położna na medal” jest częścią kampanii, która ma na celu podnoszenie w społeczeństwie świadomości roli, jaką położne odgrywają dzisiaj w opiece okołoporodowej. Pomysłodawcą kampanii jest Akademia Malucha Alantan, która od lat angażuje się w propagowanie bezpiecznego i zdrowego stylu wśród rodzin i podnoszenie świadomości związanej z opieką okołoporodową i wychowaniem dzieci.

W konkursie “Położna na medal” wybierane są trzy najlepsze położne w kraju i najlepsze położne w poszczególnych województwach. Głosowanie trwało od 1 kwietnia do 31 grudnia (w tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa, zgłoszenia były przyjmowane do końca września, a nie, jak w poprzednich edycjach – do końca lipca). Patronat honorowy nad projektem objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, patronatów merytorycznych udzieliły: Polskie Towarzystwo Położnych, Fundacja “Rodzić po Ludzku”, Stowarzyszenie “Dobrze Urodzeni” oraz Polskie Centrum Edukacji.

– Rola położnych ma dziś większe, niż kiedykolwiek znaczenie. W pandemii ryzykują one własnym zdrowiem i życiem dla zdrowia i życia innych. To poświęcenie i postawa, które są nie tylko godne docenienia, ale także zasługują na najwyższe społecznego poparcie. To coś, o czym otwarcie i głośno mówimy od pierwszej edycji naszego projektu – powiedziała Iwona Barańska, koordynatorka kampanii z Akademii Malucha Alantan.

10-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)