REKLAMA
REKLAMA

Pomoc dla sanockiego Domu Dziecka. Zakład Karny w Uhercach kontynuuje tradycję (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Sanocki Dom Dziecka im. Św. Józefa od ponad 12 lat jest wspierany przez funkcjonariuszy Służby Więziennej i osadzonych z Zakładu Karnego w Uhercach Mineralnych. W tym roku również w ramach akcji #resortsprawiedliwościpomaga, otaczamy pomocą wychowanków z sanockiego domu dziecka.

Jak pomagamy

W chwili obecnej w Domu dziecka w Sanoku przebywa 15 dzieci. To ośrodek usytuowany najbliżej Zakładu Karnego w Uhercach. Kilkanaście lat temu funkcjonariusze Służby Więziennej z uherzeckiej jednostki postanowili, że obejmą wychowanków Domu Dziecka swoją opieką. I dotrzymali słowa – od 12 lat, nieprzerwanie Dom dziecka może liczyć na wsparcie ze strony Służby Więziennej Zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami staramy się wspomagać w codziennej działalności młodzież i dzieci, które tam przebywają. Potrzeby placówki i wychowanków są zróżnicowane, a funkcjonariusze dbają o to, żeby każdy dostał coś według zainteresowań. W czasie tych kilkunastu lat, dzięki Służbie Więziennej, sanocka placówka została wzbogacona o instrumenty muzyczne, sprzęt sportowy, siłownię, komputery, radioodbiorniki, odkurzacze, dywany, pralki, telewizory i meble, a w ostatnim roku współfinansowaliśmy zimowisko w Polańczyku. Pomoc, na jaką mogą liczyć podopieczni sanockiej placówki wychowawczej, co roku jest inna ale zawsze w okresie gwiazdkowym u dzieci pojawiają się funkcjonariusze z prezentami. Nie inaczej jest i w tym roku. W tym roku zakupione zostanie 15 kompletów pościeli i kołder oraz jak co roku – paczki niespodzianki. Na ten cel udało się uzbierać kwotę 2200 zł.

Nie tylko pomoc materialna

Sanocka placówka otrzymuje wsparcie nie tylko materialne. Potrzeby są ogromne, dlatego w latach poprzednich, w celu polepszenia warunków bytowych, przeprowadzono drobne remonty w pokojach, łazienkach, a także odmalowano świetlice i korytarze.

Mamy świadomość, że nie jesteśmy w stanie dzieciom osieroconym podarować rodzicielskiej miłości, bliskości oraz ciepła, ale możemy przynajmniej sprawić, że będzie się im żyło lepiej. Chcielibyśmy, aby pomoc, którą otrzymują od nas, zapewniała godne warunki nauki, spędzania wolnego czasu, rozwijanie pasji i zainteresowań. Akcje pomocowe mają również inny wymiar – resocjalizacyjny. Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Uhercach aktywizują w dziele pomocy skazanych odbywających kary pozbawienia wolności. Osadzeni pomagają przygotować prezenty, angażują się w prace remontowe w ośrodku. To bardzo ważne, żeby odczuli, że ich pomoc jest potrzebna, że przynosi uśmiech i radość tym najbardziej potrzebującym. Czynienie dobra dla innych może działać bardzo wiele – zmienić podejście do własnych czynów i stosunek do świata. To często milowy krok na drodze powrotnej do społeczeństwa.

Przekazując na ręce wychowawców prezenty, zastępca dyrektora Zakładu Karnego w Uhercach Mineralnych ppłk Marek Filipowicz wyraził najwyższe uznanie i poświęcenie dla opiekunów sanockiej placówki. Wychowankom życzył szybkiego powrotu do szkół i normalnego funkcjonowania.

Chciałbym podziękować wszystkim za zorganizowanie i przeprowadzenie akcji Mikołajki 2021 #ResortSprawiedliwościPomaga dla Domu dziecka w Sanoku – mówi Dyrektor Zakładu Karnego w Uhercach Mineralnych ppłk Mariusz Kocaj.

tekst: mł. chor. Krzysztof Gierula

źródło: materiały nadesłane

24-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)