REKLAMA
REKLAMA

Ponad 100 obywateli Ukrainy zatrudnionych nielegalnie!

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili w krośnieńskiej agencji pracy tymczasowej ponad sto przypadków nielegalnego powierzenia pracy cudzoziemcom.

W połowie lipca funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Sanoku zakończyli kontrolę legalności wykonywania pracy w jednej z krośnieńskich agencji pracy tymczasowej. W toku przeprowadzonych czynności kontrolnych funkcjonariusze stwierdzili naruszenia dotyczące zarówno procedury powierzania jak i wykonywania pracy.

Polski pracodawca nielegalnie powierzył wykonywanie pracy 105 ob. Ukrainy, gdzie 47 z nich pracowało bez odpowiedniego zezwolenia na pracę. Dodatkowo, nie powiadomił pisemnie właściwego powiatowego urzędu pracy o podjęciu lub niepodjęciu pracy przez 66 cudzoziemców.

Właściciel firmy naruszył przepisy ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami polskiego przedsiębiorcy za nielegalne powierzenie pracy cudzoziemcom grozi kara grzywny nawet do 30 tysięcy złotych. Sprawą zajmie się Sąd Rejonowy w Krośnie.

Natomiast, wobec cudzoziemców wszczęte zostało postępowanie w sprawie o wykonywania pracy bez odpowiedniego zezwolenia jak też nałożono na nich kary grzywny.

binary comment

BiOSG

23-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)