REKLAMA
REKLAMA

Poszukiwany mężczyzna wpadł podczas kontroli. Chciał wprowadzić funkcjonariuszy w błąd. Podał dane BRATA!

SANOK/ ZAGÓRZ. Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Zagórzu, zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary pozbawienia wolności. Mieszkaniec powiatu sanockiego wpadł podczas kontroli drogowej. 34-latek próbował wprowadzić funkcjonariuszy w błąd i podał dane swojego brata. Mężczyzna zgodnie z dyspozycją sądu trafił do zakładu karnego.

Funkcjonariusze Posterunku Policji w Zagórzu, patrolując teren gminy, zatrzymali do kontroli drogowej forda. Mieli podejrzenie, że kierujący nim mężczyzna może być osobą poszukiwaną.

W trakcie legitymowania kierujący oświadczył, że nie posiada przy sobie żadnych dokumentów. W związku z tym policjanci poprosili mężczyznę o podanie danych osobowych, pouczając go jednocześnie o odpowiedzialności karnej za wprowadzanie w błąd funkcjonariusza co do swojej tożsamości.

Po weryfikacji przekazanych informacji okazało się, że mężczyzna podał interweniującym policjantom nie swoje dane osobowe. 34-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, chcąc ukryć swoją tożsamość, posłużył się danymi brata ponieważ był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Sanoku do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany i zgodnie z dyspozycją sądu trafił do zakładu karnego.

Za wprowadzenie w błąd funkcjonariuszy co do swoich danych osobowych, 34-latek został ukarany mandatem.

źródło: KPP Sanok


ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jerzy Zięba: Eksperyment w Ślepo! Kto poniesie konsekwencje?

tvPolska

23-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)