REKLAMA
REKLAMA

BALIGRÓD. Jarmark bożonarodzeniowy. Piękne ozdoby, pyszne potrawy, wspólne kolędowanie (ZDJĘCIA)

BALIGRÓD / PODKARPACIE. W parku w Baligrodzie odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy, podczas którego mieszkańcy oraz goście mogli poczuć magię i klimat zbliżających się świąt. Były przepiękne ozdoby, smaczne wigilijne potrawy, był również Mikołaj i moc atrakcji dla najmłodszych. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Organizatorami Jarmarku Bożonarodzeniowego w Baligrodzie był GOK Baligród oraz Rada Rodziców ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Baligrodzie.

Za sprawą tego wydarzenia chcieliśmy zacieśnić więzi społeczne, wprowadzić w nastrój świąt Bożego Narodzenia, przypomnieć i utrwalić tradycje i zwyczaje świąteczne, a także promować efekty dziecięcej twórczości manualnej w środowisku szkolnym i pozaszkolnym, zachęcić dzieci do aktywnego uczestnictwa w czynnościach przygotowawczych, a także w całym wydarzeniu – słyszymy od organizatorów.

Na jarmarku można było spotkać, zobaczyć:

– stanowiska z różnorodnymi ozdobami świątecznymi wykonanymi przez dzieci i rodziców z poszczególnych klas ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Baligrodzie, każda klasa poprzez sprzedaż zbierała dla siebie pieniądze na wycieczki , artykuły szkolne lub inne potrzeby klasowe,
– stanowiska KGW w Mchawie i KGW Nowosiółki, gdzie można było kupić smaczne potrawy wigilijne,
– stanowisko Nadleśnictwa Baligród. Dzieci i rodzice uczyli się rozpoznawać tropy zwierząt na śniegu, dodatkowo każdy mógł zrobić sobie stroik z darów lasów i otrzymać pamiątkową banieczkę na choinkę ufundowaną przez Nadleśnictwo Baligród,
– stanowisko z luksusowymi kosmetykami Mary Kay,
– stoisko biura podróży Bak-Travel.

W trakcie trwania jarmarku dzieci i rodzice korzystali z możliwości spotkania świętego mikołaja i chętnie robili sobie z nim zdjęcia w zagajniku przygotowanym przez Nadleśnictwo Baligród.

Każdy uczestnik mógł liczyć na ciepłą herbatę i kawę.

Nie zabrakło także wspólnego kolędowania w towarzystwie księdza Mirosława Augustyna, proboszcza parafii Baligród oraz ubierania choinki, do którego przyczynili się druhowie z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej oraz wszyscy uczestnicy jarmarku, którzy zawieszali bańki ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Baligrodzie oraz rodziców i dzieci ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Baligrodzie. Przy ozdobionym drzewku zgromadzeni zrobili sobie zdjęcie z zimnymi ogniami, ufundowanymi przez Mary Kay oraz Bak-Travel.

Zabawy animacyjne i nagłośnienie realizowane było przez firmę Event Centrum z Leska, którzy przygotowali również zabawy dla dzieci i dorosłych.

źródło: materiały nadesłane

23-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)