REKLAMA
REKLAMA

Przekroczył prędkość o blisko 30 km/h. Był pijany!

SANOK. Sanoccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi, który przekroczył dopuszczalną prędkość. Okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. W organizmie miał blisko 1,5 promila alkoholu. Kontrola drogowa przeprowadzona była w miejscu wskazanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Dyslokowanie do służby policjantów wydziału ruchu drogowego, jest między innymi związane ze zgłoszeniami umieszczanymi przez społeczeństwo na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jednym z zagrożeń, na które wskazują użytkownicy tego narzędzia jest przekraczanie dozwolonej prędkości. Każdy taki sygnał jest sprawdzany przez policjantów ruchu drogowego. We wskazanych miejscach pojawiają się funkcjonariusze, którzy sprawdzają prędkości.

W miniony poniedziałek około godziny 16, na ulicy Przemyskiej w Sanoku policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Audi, który przekroczył dozwoloną prędkość o 27 km/h. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

42-letni mieszkaniec powiatu sanockiego za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Mężczyzna nie uniknie także odpowiedzialności za popełnione wykroczenie dotyczące przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które pozwala wspólnie dbać o bezpieczeństwo. Aby skorzystać platformy należy wejść na stronę Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Tam można sprawdzić jakie zagrożenia są wskazywane w naszej okolicy jako uciążliwe lub samemu można takie zgłoszenie nanieść. Przekroczenie prędkości to tylko jedna z wielu kategorii, którą można zaznaczyć na mapie. Korzystanie z narzędzia nie wymaga podania żadnych danych osobowych. Jej działanie jest intuicyjne. Po uruchomieniu aplikacji wybieramy miejsce i rodzaj zagrożenia, które chcemy zgłosić. Można także uszczegółowić zgłoszenie, wprowadzając datę, opis zagrożenia, dzień tygodnia i porę dnia, a także załączyć plik o pojemności do 5 megabajtów. Każde otrzymane zgłoszenie podlega weryfikacji. W przypadku potwierdzenia zgłoszenia, funkcjonariusze podejmują kroki, w celu wyeliminowania zagrożenia. Pamiętajmy, że w razie potrzeby pilnej interwencji należy telefonować pod numer alarmowy 112.

źródło: KPP Sanok


ZOBACZ RÓWNIEŻ:  Prof. dr hab. Paweł Soroka odpowiada na pytanie Mirandy Piłaszewicz: Czy moje pokolenie spędzi życie w zimnie, ciemnościach i bez dostępu do internetu?

tvPolska

22-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:




Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)