REKLAMA
REKLAMA

Psy na mrozie przykute do łańcucha. Szokujące zdjęcia… (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Wydaje się, że siarczyste mrozy już za nami. Przynajmniej na tę chwilę. Instytucje zajmujące się ochroną zwierząt informują jednak o tragicznych wydarzeniach z ostatnich dni. Okazuje się, że ludzka znieczulica doprowadziła do śmierci wielu czworonogów. Apele na niewiele się zdały. Dzisiaj otrzymaliśmy również wiadomość o błąkających się po Sanoku psach.

DRUGA CZĘŚĆ ARTYKUŁU I ZDJĘCIA TUTAJ: PODKARPACIE24.PL

Wydawało się, że zapowiedzi meteorologów przestrzegające przed mroźnymi nocami z temperaturą dochodzącą do -18 stopni C będą wystarczającym bodźcem dla właścicieli czworonogów. Wydawało się, że apele organizacji zajmujących się ochroną zwierząt również przyniosą efekt. Niestety. W mediach społecznościowych pojawiają się zatrważające zdjęcia i relacje z ostatnich dni i nocy, podczas których wiele psów i kotów przykutych do łańcucha i pozostawionych na zewnątrz podczas ekstremalnie zimnych nocy zakończyło swój żywot…

Aktualnie mamy ocieplenie i wyższe temperatury, więc być może nie będziemy już świadkami podobnych zdarzeń. Niemniej jednak nie oznacza to, że zima się skończyła i że w kolejnych dniach czy tygodniach nie nastąpi kolejny spadek temperatury. Być może wtedy uda nam się lepiej zadbać o naszych braci mniejszych…

Grafika poglądowa

Zima ma swój urok, gdy za oknem widać ośnieżone drzewa, pada biały puch, a my siedzimy w ciepłych domach. Gdy musimy wyjść zakładamy ciepłe ubrania, kurtki, buty, szaliki, czapki i rękawiczki. Wychodząc ze swymi pieskami na spacer zakładamy im ciepłe ubranka, by ochronić je przed zimnem. Oczywiście są wyjątki, ale większość naszych pupili przyzwyczajonych do domowych pieleszy niechętnie wychodzi na zewnątrz, gdy panują tak niskie temperatury jak teraz. Nie wszystkie mają tyle szczęścia. Widok psów na łańcuchu wciąż nie jest rzadkością. Nie chcemy uogólniać, ale niestety szczególnie na wsiach jest to często praktykowane – piszą do nas przedstawiciele OTOZ Animals – Inspektorat Sanok.

Między innymi na profilu tej instytucji opublikowano szokujące zdjęcia zamarzniętych zwierząt przykutych do łańcucha. Brak wyobraźni i empatii ze strony niektórych właścicieli psów doprowadził do ich śmierci. Zwierzętom nie udało się przeżyć mroźnych nocy. Umierały przy swoich budach, przypięte do łańcucha.

DRUGA CZĘŚĆ ARTYKUŁU I ZDJĘCIA TUTAJ: PODKARPACIE24.PL


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

20-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)