REKLAMA
REKLAMA

PTTK: Koleżanko i Kolego, pojedź z nami do Mucznego

BIESZCZADY / PODKARPACIE. PTTK Oddział „Ziemia Sanocka” w Sanoku oraz Koło Przewodników PTTK serdecznie zapraszają na wycieczkę z cyklu W NIEDZIELĘ ZA MIASTO Z PRZEWODNIKIEM PTTK „Koleżanko i Kolego, pojedź z nami do Mucznego” 11 lipca 2021 (wycieczka piesza).

W programie:

  • przejazd na trasie: Sanok – Lesko – Ustrzyki Dolne – Lutowiska – Muczne,
  • zwiedzanie zagrody aklimatyzacyjno – pokazowej żubrów
  • wycieczka piesza ścieżką przyrodniczo historyczną z Mucznego (719 m n.p.m.) przez Brenzberg na szczyt Jeleniowaty (907 m n.p.m.), gdzie znajduje się 34 metrowa wieża widokowa – trasa BARDZO ŁATWA, czas przejścia – ok. 2 godz., punkty do GOT – 8.
  • zwiedzanie kościoła p.w. Św. Huberta, wystawy przyrodniczej w Centrum Promocji Leśnictwa oraz plenerowego muzeum wypału węgla drzewnego.

Wpisowe:

  • 40 zł (dzieci i Członkowie PTTK)
  • 45 zł (przyszli Członkowie PTTK )

Świadczenia:

  • bezpłatna usługa przewodnicka Kol. Monika i Artur Kowalczyk
  • transport i ubezpieczenie NNW

Każdy z uczestników powinien posiadać:

  • odpowiedni do wędrówki oraz warunków pogodowych strój i obuwie turystyczne,
  • wyżywienie, picie, pieniądze na bilety wstępu do CPL (N-4 zł, U-2 zł), maseczkę oraz dokument tożsamości (teren przygraniczny).

Uwaga!!! Obowiązkowe zapisy w biurze Oddziału PTTK (ul. 3 Maja 2) w Sanoku lub pod nr tel. 13 463 21 71 do dnia 9 lipca (piątek) 2021 r.

Zbiórka uczestników na parkingu pod Kauflandem (ul. Królowej Bony 10) w Sanoku o godz. 7:45. Wyjazd o godz. 8:00. Powrót do Sanoka około godz. 18.00.

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany trasy wycieczki, jej skrócenia lub odwołania wyjazdu w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych lub innych przyczyn niezależnych.

Przewodnicy Monika i Artur Kowalczyk.

Przewodnicy Monika i Artur Kowalczyk: zapraszamy do wspólnego spędzenia niedzieli 11 lipca. Przygotowaliśmy dla Państwa wycieczkę, która nie wymaga żelaznej kondycji chociaż zawiera w sobie element wędrówki górskiej. Zabierzemy uczestników naszej wycieczki do Mucznego –  miejsca, które owiane jest legendami i wciąż odkrywa swoje tajemnice. Mnogość atrakcji oferowanych przez tę magiczną okolicę powoduje, że każdy powinien wrócić usatysfakcjonowany. Wspaniała, bujna przyroda, dostojne lasy, zapach letniej łąki, niezapomniane krajobrazy, spotkanie oko w oko z żubrami – to tylko niektóre walory bieszczadzkiej puszczy. Zetkniemy się z historią. Począwszy od tej najdawniejszej, poprzez okrutne czasy II wojny światowej i tragiczne wydarzenia tuż po niej, aż po powojenne zagospodarowanie Bieszczadów i czasy dzisiejsze. Zapierający dech w piersiach cudowny widok z wieży widokowej na Jeleniowatym będzie nagrodą za trud krótkiej wędrówki, którą wspólnie odbędziemy. Dla nas wszystkich – turystów zakochanych w bieszczadzkiej ziemi z pewnością będzie to dzień pełen niezapomnianych wrażeń. Trasa przejścia jest łatwa zapraszamy zatem całymi rodzinami. Rodzice – zabierzcie z sobą swoje dzieci. Dzieci – zabierzcie z sobą swoich dziadków.

Koleżanko i Kolego – pojedź z nami do Mucznego!

materiały nadesłane

07-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)